اسباب بازی فروشی , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , اسباب بازی , بازار اسباب بازی

به بازار اسباب بازی خوش آمدید

 

 

 

 

 

 

تولید موفق عروسک ملی به همت یک کارآفرین آفریقایی

 

 

 

 

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک ,

آلدون نام تجاری شرکت تولیدی اسباب بازی در نیجریه است که بعد از 17 سال فعالیت، به نوآوری و کیفیت بالای محصولاتش شهرت یافته است. این شرکت با تولید محصولات آموزشی تاثیر چشمگیری در افزایش توانمندی  کودکان آفریقایی داشته است. به طوریکه مدیر عامل و بنیانگذار این شرکت " پل اوراجیاکا"  در اکتبر 2013 جایزه برجسته ترین کارآفرین نیجریه را از آن خود کرد. بزرگ ترین دستاورد ملی این شرکت، ساخت عروسک های ملی دختران نیجریه بوده است، عروسک هایی که با انتقال ارزش های فرهنگی و بومی آفریقایی به کودکان، نقش پررنگی در شکل گیری هویت آنها داشته است.

در ادامه با اندیشه ها و ایده های پل اوراجیاکا به عنوان فعال ترین بازیگر بازار اسباب بازی نیجریه بیشتر آشنا می شویم.

 

چه عاملی شما را وارد دنیای اسباب بازی ها کرد؟

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , کارآفرین آفریقاییمن در جنوب نیجریه بزرگ شدم و بزرگ ترین رویای دوران دبیرستانم این بود که به آمریکا مهاجرت کنم. بعد از گرفتن دیپلم، همراه دوستانم برای گرفتن ویزا اقدام کردیم و بنا به هر دلیلی به تنها کسی که ویزا داده نشد، من بودم. فکر کنید چه حالی پیدا کردم زمانی که با دوستانم رفتم و به تنهایی برگشتم.

آن روزها به قدری حالم خراب بود که به زادگاهم برنگشتم. چرا که می دانستم دوستان و آشنایان با دیدنم چقدر تعجب می کنند و بعد از اینکه از شوک درآمدند شروع به مسخره کردنم خواهند کرد.

به همین خاطر در آیدوموتا ماندم و بعد از مدتی تصمیم گرفتم این بدشانسی را به بزرگ ترین موفقیت زندگی ام تبدیل کنم و با ورود به کار اسباب بازی، همین کار را هم کردم.

 

اسباب بازی در نیجریه , اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک ,

 

شما در آیدوموتا چه می کردید؟

آیدوموتا قطب تجاری اشباع شده و شلوغی است که به هیچ وجه مکان درجه یکی نیست، اما بسیاری از مردان

جوان کسب و کار خود را از آنجا آغاز می کنند، من هم نه از روی اشتیاق و سرگرمی بلکه به اجبار تصمیم گرفتم در همان جا کار کنم.

وقتی در میان ازدحام جمعیت آنجا راه می رفتم احساس یک ماهی را داشتم که در دریای پر از کوسه رها شده است و فریادش برای نجات به گوش هیچ کس نمی رسد. آن موقع به این نتیجه رسیدم که اگر بخواهم به موفقیت بزرگی در زندگی ام دست پیدا کنم باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشم.

بنابراین همزمان با کار کردن در رشته حسابداری دانشگاه لاگوس نیز ثبت نام کردم و برای مدیریت بهتر کسب و کارم کارشناسی ارشد  مدیریت بازرگانی را ادامه دادم.

 

نیجریه محیط مناسبی برای رشد کسب و کارهای تازه نیست شما چطور شرکت خود را راه انداختید ؟

درست است، ساختن یک کسب و کار در نیجریه کار بسیار دشواری است. خصوصا اینکه بانک ها به جای کمک کردن شما را بیشتر عصبانی و نا امید می کنند.

زمانی که من فهمیدم روی کمک بانک ها نمی توانم حساب کنم، مصمم تر از قبل برای موفقیت تلاش کردم. در حالی که بسیاری از کسانی که وام گرفته اند، به خاطر سود بالای بانکی و عدم برخورداری بانک ها از زیرساخت های مناسب حمایتی خیلی زود زمین می خورند و به خاطر کمبود بودجه میدان را خالی می کنند و تنها چند سال موظف به پرداخت وام ها می شوند.

 

تحصیلات شما در چه رشته ای می باشد و آیا به کسب و کارتان ارتباط دارد؟

دانشجوی دکترای مدیریت بازرگانی با گرایش کارآفرینی دانشگاه لاگوس هستم و این رشته دید بازتری را برای اداره شرکت به من می دهد.

 

تولید عروسک در نیجریه , اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک ,

 

شرکت شما برای تولید اسباب بازی چه مراحلی را پشت سر گذاشته است؟

در ابتدا شرکتی به نام Arigold ثبت کردم و با این نام فروشگاه های اسباب بازی مختلفی در لاگوس و سایر شهرهای نیجریه تاسیس کردم. بعد از شش سال فعالیت در زمینه فروش اسباب بازی در سال 2002 شرکت Auldon را با مسئولیت محدود تاسیس کردم و به عنوان واردکننده اسباب بازی های آموزشی با کیفیت مشهور شدم. اما در سال 2010 با تولید اسباب بازی های بومی " دختران نیجریه" در بازارهای بین المللی مطرح شدیم.

 

کارتان را با چه سرمایه ای آغاز کردید و اکنون چقدر درآمد دارید؟

این کار را با کمتر از 100 دلار آغاز کردم و بعد از 17 سال درآمد سالانه شرکت به بیش از 10 میلیون دلار رسیده است.

 

 

چه فاکتورهایی شما را به رهبر بازار اسباب بازی منطقه تبدیل کرده است؟

 

پایبندی به اصولی چون خلاقیت، انعطاف پذیری و سادگی این شرکت را به قوی ترین رهبر بازار اسباب بازی منطقه آفریقا تبدیل کرده است.

 

مهمترین ارزش کاری تیم شما چیست؟

یکی از مشخصه های اصلی تیم ما تجربه و مهارت  است. آنها در رابطه با مشتریان و ارائه خدمات آموزشی به آنها به قدری حساسند که بزرگ ترین ارزش کاریشان، رضایت مشتریان است.

 

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , کارآفرنی در صنعت اسباب بازی

 

چرا به اسباب بازی های فکری- آموزشی توجه خاصی دارید؟

امروزه، علاوه بر خانواده ها، معلمان نیز به ارزش های آموزشی اسباب بازی ها پی برده اند و معتقدند زمانی که کودکان مشغول بازی هستند، یادگیری بهتری دارند. به همین دلیل باید از این ویژگی اسباب بازی ها برای آموزش کودکان استفاده کرد تا یاد گرفتن چیزهای جدید و تازه برای بچه ها کسالت آور و خسته کننده نباشد و آنها را به آموختن چیزهای تازه تر تشویق کند. برای مثال وقتی شما می خواهید واژه APPLE  را به کودکان بیاموزید اگر هم زمان با تکرار این کلمه یک سیب به او نشان دهید، او ارتباط آنها را با هم سریع تر درک می کند، یا اگر برای آشنایی کودک با گورخر او را به باغ وحش ببرید و آنها را از نزدیک به او نشان دهید، علاقه او به یاد گرفتن اسامی سایر حیوانات هم بیشتر می شود و می خواهد چیزهای دیگری هم درباره زندگی حیوانات بداند. اما اگر سر کلاس بنشینید و بگویید گورخر جانوری است که فلان و بهمان ، او فقط گفته های شما را حفظ می کند.

 

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , اسباب بازی کودک

 

بازی با اسباب بازی ها، کودک را به دنیای تخیلی و کوچک شده اسرارآمیزی دعوت می کند که به آنها در حین بازی آموزش می دهد. برای مثال زمانی که اسباب بازی های پیچ و مهره ای را به کودک می دهیم و از کودک می خواهیم یک ماشین با آنها بسازد، او در حال ساخت ماشین، حساب و کتاب های ذهنی زیادی را انجام می دهد، آزمون و خطا می کند ولی در نهایت با ساخت ماشین، احساس توانمندی و موفقیت می کند، این مسئله احساس اعتماد به نفس او را افزایش می دهد و قدرت تفکر او را تقویت می کند. 

 

چه توصیه ای برای والدین دارید؟

من همیشه از هر رسانه ای که در اختیارم قرار می گیرد، از پدر و مادرها خواهش می کنم که در خرید اسباب بازی برای کودکان خود به ماهیت آموزشی و کیفیت خوب آنها توجه کنند تا هم از اثرات تربیتی آن بهره ببرند و هم بابت امنیت بچه ها خیالشان راحت باشد.

 

مهمترین استراتژی شما نسبت به اسباب بازی هایی که وارد بازار می کنید، چیست؟

ما در تمام اسباب بازی هایی که روانه بازار می کنیم به ماهیت پیام هایی که آنها به کودکان منتقل می کنند توجه می کنیم، به طوری که 90 درصد این اسباب بازی ها، آموزشی هستند. سایر اسباب بازی ها هم دارای مفاهیم مثبت و سازنده هستند.

 

بهترین محصولی را که تولید کرده اید چه بوده و چه تاثیری بر کودکان داشته است؟

عروسک های دختر آفریقایی که نماینده سه قبیله اصلی نیجریه است و در توانمند سازی و خودباوری  دختران آفریقایی تاثیر بسیاری داشته است.

 

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , تولید عروسک , کارآفرینی

 

 

ایده تولید این عروسک ها از کجا در ذهن شما شکل گرفت؟

در طول سالها شاهد این واقعیت بودم که ارزش های فرهنگی ما به سرعت در حال فراموشی است. عمده ترین دلیل این از خودبیگانگی هم، به پدر و مادرهای جوانی بازمی گردد که از آموزش فرهنگ خودشان به کودکان خجالت می کشند ولی به راحتی عروسک های خارجی را در اختیار آنها قرار می دهند و کودکان را هر روز از هویت اصلی خود دورتر می کنند. از طرف دیگر اسباب بازی هایی که در نیجریه تولید می شدند، هیچ تناسبی با فرهنگ  نیجریه نداشتند.

آن زمان، احساس کردم بچه های نیجریه هم حق دارند با اسباب بازی هایی بازی کنند،که مفاهیم فرهنگی خودشان را به آنها آموزش دهد. بعلاوه احساس می کردم تنوع قومیتی که در کشورمان وجود دارد به جای اینکه باعث تفرقه ما شود می تواند مایه قدرت و اتحادمان شود. بنابراین تصمیم گرفتم عروسک هایی که نشان دهنده قبایل بزرگ کشورمان هستند را طراحی و تولید کنم.

 

این عروسک ها چه ویژگی هایی دارند؟

عروسک  های دختر آفریقایی 14 اینچ طول دارند و نماینده سه قبیله بزرگ نیجریه (هوسا، ایبو و یوروبا ) هستند. از آنجایی که بچه ها از یک سالگی می توانند عروسک بازی کنند، عروسک های دختران نیجریه راطوری طراحی کردیم که هم برای بچه های کوچک تر و هم برای دختران بزرگ تر ( تا 10 سالگی)، جذاب بوده ، وزن شان سبک باشد و پوشش به کار رفته در آنها نشان دهنده لباس بومیان آفریقا باشد.

 

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , عروسک های آفریقایی

 

بازی کردن با این عروسک ها چه تاثیری روی بچه ها می گذارد؟

با ورود عروسک های آفریقایی به بازار، کودکان ما از ابتدای زندگی خود می توانند با عروسک هایی بازی کنند که پوشش و چهره ای شبیه خودشان دارند، نه عروسک هایی که آنها را از هویت خودشان دور کند و اعتماد به نفس را از آنها بگیرد و امروز بعد از تلاش زیاد، دختران نیجریه ای  عروسک های بومی خود را در آغوش می گیرند و برای آنها مادری می کنند، از لباس های محلی آنها الگو برداری می کنند و بالاخره روزی آنها را به عنوان یادگاری، به فرزندان خود می دهند.ما همراه این عروسک ها، ارزش های اخلاقی، اجتماعی و مفاهیم فرهنگی خودمان را به کودکان منتقل می کنیم که هیچ کدام از عروسک های تولید شده خارجی  چنین قابلیتی را ندارند.

 

آیا مردم هم ازاین عروسک ها استقبال کرده اند؟

این عروسک ها در سراسر نیجریه توزیع می شوند و استقبال خوبی هم از آنها شده است.

 

چه عواملی باعث محبوبیت این عروسک شده است؟

از مهمترین دلایل این پذیرش اجتماعی خوب و محبوبیت این عروسک ها می توانم به، قیمت مناسب، کیفیت مرغوب ، در دسترس بودن در همه مناطق و از همه مهمتر بومی بودن چهره عروسک ها اشاره کنم.

 

فروش آنها را در سالهای آینده چطور ارزیابی می کنید؟

افزایش فروش این عروسک ها را به عنوان یکی از چشم اندازهای سالهای آینده خود در نظر گرفته ایم. در حال حاضر ما این عروسک ها را به تمام فروشگاه های زنجیره ای، خرده فروشی ها و سوپر مارکت ها و عمده فروشان و بنکداران شهرهای بزرگ نیجریه ارسال می کنیم و این فهرست همچنان در حال گسترش است.

 

چگونه با مشتریان ( این عروسک ها ) ارتباط برقرار می کنید؟

برای ارتباط با مشتریان، باشگاه طرفداران این عروسک ها را راه اندازی کردیم و به تمام مشتریان دختر یک تا ده ساله سرویس های خاصی را ارائه می دهیم. کودکان یا پدر و مادرها با ثبت نام فرزندشان در این باشگاه می توانند از خدمات و سرویس های رایگان آن استفاده کنند. این فرآیند باعث می شود ما در دوره های زمانی مختلف با رویکردهای نوینی ارتباط خودمان را با مشتریان حفظ کنیم.

 

توید کننده عروسک , اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک ,

 

در حال حاضر روی چه پروژه ای کار می کنید؟

مشغول کار سخت روی تولید مجموعه عروسک های دختران نیجریه هستیم تا در طی دو سال آینده هر کودکی بتواند یکی از این عروسک ها را داشته باشد و مهمتر اینکه از داشتن این عروسک ها راضی باشد. برای این منظور، راه اندازی دفاتر و خرده فروشی هایمان را در 36 ایالت نیجریه دنبال می کنیم. بعلاوه، تیم تحقیقاتی شرکت نیز روی ویژگی های آموزشی اسباب بازی های تولیدات آینده شرکت کار می کنند.

 

مهمترین اهداف کاری شما برای سالهای آینده چیست؟

مهمترین هدف ما برای 5 سال آینده، صادرات تولیداتمان به سایر کشورهای آفریقایی و اروپاست. اگرچه هم اکنون نیز تقاضاهای زیادی از سوی کشورهای آفریقایی و اروپا برای خرید این عروسک ها وجود دارد.

 

بزرگ ترین رویای شما چیست؟

دوست دارم روزی برسد که مثل فروشگاه های toyRus   جهانی شویم.

 

 

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , عروسک آفریقایی

 

آیا  برنامه  خاصی برای اشتغال زایی جوانان دارید؟

از آنجا که در کشور نیجریه امکانات تولید اسباب بازی های تخصصی را نداریم ، پس از وارد کردن قطعات اسباب بازی ها ، آنها را مونتاژ می کنیم. همین فرآیند می تواند زمینه مناسبی را برای اشتغال زایی جوانان فراهم کند. ما هم اکنون در حال مذاکره با مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای هستیم تا آنها با آموزش مونتاژ درست و صنعتی به جوانان آنها را برای کارکردن در بخش مونتاژ شرکت آماده کنند.

 

شرکت شما در زمینه مسئولیت های اجتماعی کارهای زیادی انجام داده است ، لطفا درباره این فعالیت ها توضیح دهید؟

شرکت ما در زمینه ایفای مسئولیت های اجتماعی، کارهای متعددی را در بخش آموزش و پرورش انجام داده است. برای مثال مشارکت در نوسازی و ترمیم برخی از مدارس یکی از برنامه های ماست. اخیرا با بازسازی مدرسه ای در " آیکرودو" در آن ،درباره "اهمیت تحصیل و مشارکت در ساختن جامعه" برای دانش آموزان سخنرانی کردم.

بعلاوه به عنوان بخشی از سیاست های کاری، یک درصد از درآمد سالانه را برای کمک به آموزش دختران نیجریه ای اختصاص می دهیم. بنابه آمار یونیسف دختران آفریقایی به خصوص در شمال نیجریه از بسیاری از مواهب زندگی محروم هستند و یکی از محروم ترین بچه های دنیا محسوب می شوند، به همین دلیل معتقدیم، توجه به این گروه می تواند تفاوت بزرگی را در سرنوشت و آینده آنها رقم بزند.

 

 

 

منبع :www.toyinfo.ir (هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است )

 

مطالب مرتبط :

----------------------------------------------------------------------------------------------------

اسباب بازی -عروسک -کودک

چگونه یک بانوی کارآفرین بر موانع تولید اسباب بازی غلبه کرد؟

 

اسباب بازی -عروسک -کودک

اسباب بازی وقتی با ارزش می شود که به آن اهمیت دهیم

 

اسباب بازی -عروسک -کودک

تحقق رویاهای یک کارآفرین در صنعت اسباب بازی

 

 

 

نظر شما درباره این مطلب:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

صفحه اصلی / نمایشگاه اسباب بازی های ایرانی / فعالان بازار / فروشگاه اسباب بازی/ سفارش آگهی / تماس با ما

 

 

 

 

 

فعالان ثبت شده : 213 مورد

 

مشخصات خود را اینجا ثبت کنید

 

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی های ایرانی , تولید اسباب بازی , عروسک , تبلیغات اسباببازی , تولید کنندگان ایرانی اسباببازی

اسباب بازی فروشی , عروسک , دانلود رایگان فایل های مفید برای کودکان , هدیه جشن تولد کودک , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , فروش اسباب بازی , اسباب بازی - دانلود رایگان برای کودکان

اسباببازی فروشی , تبلیغ در بازار اسباب بازی , معرفی اسباب بازی های ایرانی , معرفی فعالان بازار اسباب بازی , فروشگاه اسباب بازی , نمایشگاه اسباب بازی , آگهی های اسباببازی , در بازار اسباب بازی دیده می شوید

اسباببازی فروشی , فروشگاه اسباب بازی , اسباب بازی استاندارد , ,ایمنی اسباب بازی , اسباب بازی - استانداردهای ملی اسباب بازی در ایران

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , فروشگاه اسباب بازی , فروش اسباب بازی , اسباب بازی و حل جدول سودوکو

 

>

 

اسباب بازی ,اسباب بازی فروشی , سایت بازار اسباب بازی , هر فروشنده اسباب بازی باید بداند , نکانتی در مورد فروشندگی اسباب بازی , فروش اسباب بازی , فروشندگان اسباب بازی

اسباب بازی , عروسک , تولید اسباب بازی , اسباببازی فروشی , عروسک فروشی , اسباب بازی ایرانی , اسباب بازی خارجی

اسباب بازی , اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , کارگاه تولید عروسک

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی , هدیه تولد کودک ,

اسباب بازی , تولید صنعتی اسباب بازی , اسباب بازی های پلاستیکی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک

اسباب بازی فروشی , هدیه , کودک , عروسک فروشی , دانلود رایگان کتاب ساخت ماشین های اسباب بازی چوبی

اسباب بازی فروشی , هدیه , عروسک , اسباب بازی و نکات فروشندگی 1

اسباببازی فروشی , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , اسباب بازی- محل تبلیغ شما

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , اسباب بازی و تبلیغ هدفمند