اسباب بازی فروشی , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , اسباب بازی , بازار اسباب بازی

به بازار اسباب بازی خوش آمدید

 

 

 

 

 

 

 

10 فایده شگفت انگیز اسباب بازی های موزیکال برای کودکان

 

 

 

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی موزیکال

اسباب بازی های موزیکال دسته بزرگی از اسباب بازی ها را تشکیل می دهند که فراوانی آنها برای نوزادان و کودکان نوپا بسیار بیشتر از گروه های سنی دیگر است . قطاری که با حر کت خود آهنگ شادی پخش می کند ، عروسکی که با فشردن دکمه های آن موسیقی های مختلفی را اجرا می کند و آلات موسیقی اسباب بازی نظیر ارگ ، گیتار و . . . در این گروه از اسباب بازی ها قرار می گیرند.

محققان معتقدند، موسیقی نقش مهمی در رشد ذهنی کودک دارد . چنانچه کودکان از سنین خردسالی با موسیقی به عنوان ابزاری برای رشد فکری و ذهنی سر و کار داشته باشند، این امر در سازماندهی دستگاه اعصاب مرکزی آنها تاثیر زیادی می گذارد و مهارت های پایه ای بسیاری را در آنها تقویت می کند. از طرفی بچه ها نیز یک کشش طبیعی به موسیقی دارند و به اسباب بازی هایی که دارای ملودی هستند توجه بیشتری می کنند . در ادامه به برخی از مهمترین تاثیرات این گروه از اسباب بازی ها اشاره می شود :

 

 

1. تحریک توسعه مغز

مغز انسان از هفته 5 بارداری شروع به رشد می کند . استفاده از موسیقی در تمام دوران رشد به توسعه ذهن کودک کمک می کند. به همین دلیل استفاده از اسباب بازی های موزیکال و آموزش موسیقی در سالهای اولیه رشد فعالیت های پیچیده عصبی را  در زمینه پردازش زبان، استدلال، حل مسئله، و بسیاری از مهارت های دیگر تسهیل می کند.

 

اسباب بازی فروشی , هدیه سیسمونی , عروسک های موزیکال  

2. کاهش استرس نوزادان

 

طبق مطالعاتی که در مرکز پزشکی نیویورک انجام گرفته است؛ حتی نوزادان نیز می توانند از موسیقی بهره ببرند بویژه هنگامی که والدینشان آهنگ های مورد علاقه خود را به عنوان لالایی برای آنها می خوانند و یا توسط اسباب بازی هایشان پخش می کنند .

در هنگام شنیدن موسیقی، سطح استرس در نوزادان کاهش می یابد و علائم حیاتی و زیستی در آنها متعادل می گردد.

 

 

3. افزایش حافظه

حافظه می‌تواند از طریق موسیقی تقویت شود و افرادی كه از كودكی در معرض آموزش و بازی‌های موسیقایی بوده‌اند‌، حافظه بسیار بهتری دارند. ریتم، ملودی، هارمونی و... جزو عواملی هستند كه موجب تقویت حافظه می‌شوند. حتی شنیدن موسیقی و بازی کردن با آلات موسیقی باعث افزایش چشمگیر ظرفیت حافظه کوتاه مدت می شود

 

4. افزایش اعتماد به نفس

اگرچه اسباب بازی های موزیکال به تنهایی نمی توانند اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهند، اما روش های ما در برخورد با کودکی که با این اسباب بازی ها بازی می کند به راحتی می تواند در شکل گیری و تقویت اعتماد به نفس کودکان موثر واقع شود.

وقتی کودک پشت یک ارگ می نشیند و شروع به نواختن آن می کند و در مقابل بلندگوی آن آواز می خواند و مورد تشویق والدین و اطرافیانش قرار می گیرد ، از نمایش توانایی خود به دیگران لذت می برد و اعتماد به نفسش تقویت می شود.

شاید همین مسئله کمک کند تا در بزرگسالی کمتر نیاز به خودنمایی و تظاهر پیدا کرده و بهتر بتواند از رفتار های نابهنجار دوری گزیند .

تاثیرگذاری بعدی آن زمانی است که کودک دو ساله شما با آزمون و خطا دکمه های مختلف یک خرس موزیکال را می فشارد و از رابطه علت و معلولی فشردن دکمه و صدای پخش شده مطلع می شود و از اینکه توانسته است تاثیرگذار باشد و کار تازه ای انجام دهد ، لذت می برد.  

 

اسباب بازی فروشی , کودک و اسباب بازی موزیکال

 

 

 

 

 

5. مهار کسالت

اسباب بازی فروشی , عروسک اسباب بازی پرنده موزیکال

هیچ کودکی از بازی کردن با اسباب بازی های موزیکالی که متناسب با رشد جسمی و فکری اش تهیه شده باشد، دلزده و ناراحت نمی شود، بلکه معمولا سرحال تر و با نشاط تر می گردد . این امر به این دلیل است که صدای موسیقی می‌تواند فریادهای خستگی مغز را کاهش دهد . گوش دادن به موسیقی ، رقیبی برای بدن در تسخیر توجه مغز است و به ما کمک می‌کند تا به راحتی از این پیام‌های خستگی چشم پوشی کنیم.

 

 

 

6. آسان شدن یادگیری زبان دوم

پژوهش های اخیر نشان داده است کودکانی که شناختی از موسیقی دارند و به نحوی با آن سر و کار داشته اند، بهتر می توانند زبان دوم را بیاموزند.

 

 

 

 

7. آموزش های هدفمند گفتاری و زبان آموزی و . . .

دسته ای از اسباب بازی های موزیکال با هدف آموزش زبان طراحی شده اند برای مثال پشتوانه ای برای آموزش حروف زبان مادری یا  دیگر زبان ها هستند. برخی از این اسباب بازی ها هم صرفا ملودی و آهنگ های ساز های مختلف را پخش می کنند و کودکان را با ریتم ها و وسایل مختلف موسیقی آشنا می کنند. اسباب بازی فروشی , هدیه تولد , اسباب بازی سفره موزیکال

اما نکته ظریفی که گاها مورد غفلت قرار می گیرد این است که برخی از این آموزش ها به گونه ای طراحی شده که تاثیرات غیر مستقیم ولی تاثیرگذار بر کودکان می گذارد. برای مثال :

سفره های موزیکال یا ارگ هایی که داری صدای حیوانات هستند با تشویق کودکان نوپا برای تقلید کردن از صدای حیوانات، عضلات کوچک و تارهای صوتی آنها را تقویت می کنند. در نتیجه به زبان باز کردن کودکان 8 ماهه تا یک ساله کمک شایان توجهی می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

8. توسعه مهارت های گوش دادن

موسیقی توانایی گوش دادن را نیز تقویت می کند. صدای زیر، بم، بالا و پایین، سریع و آهسته و . . . روی حساسیت گیرنده های شنوای گوش درونی تاثیر می گذارند و قدرت تجزیه تحلیل و تفکیک صدا ها را افزایش می دهد. این مهارت به نوبه خود روی کورتکس مغز نیز تاثیرات بلند مدتی خواهد داشت.

 

9. تقویت هماهنگی های حرکتی

پژوهش منتشر شده ای در مجلۀ علوم اعصاب نشان می دهد که آشنایی با موسیقی، قبل از سن هفت سالگی، می تواند اثر عمده ای بر رشد مغز داشته باشد. افرادی که از سنین پایین تر در کودکی ، با موسیقی آشنا می شوند، مناطق حرکتی مغز آنها ارتباط قوی تر با هم پیدا می کند. در نتیجه این افراد مهارت های حرکتی بالاتری خواهند یافت.

 

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی زیبای موزیکال

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. افزایش دقت و توجه

موسیقی از طریق تحریك فرد برای دقت بیشتر نسبت به نوع صدا‌، ریتم، ملودی، آهنگ، جهت صدا و... در افزایش حافظه و تمركز مؤثر است؛ به همین دلیل، اغلب دانش‌آموزانی كه به نوعی با موسیقی سر و کار داشته اند، در مدرسه و دانشگاه موفق‌تر هستند.

موسیقی به ‌عنوان یك بخش مهم از زندگی می تواند مهارت‌های خلاقانه و مختلفی را در کودکان  پرورش دهد. به همین دلیل است که ضرورت دارد متناسب با  نیازهای آموزشی کودکان اسباب بازی های موزیکال مناسبی را در اختیار آنها بگذاریم و زمینه رشد و توسعه مهارت های بیشتر را برای آینده آنها لحاظ کنیم.

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی زیبا و موزیکال , هدیه مناسب برای کودک

 

 

 

 

مطالب مرتبط :

----------------------------------------------------------------------------------------------------

اسباب بازی فروشی عروسک هدیه 54

آموزش مهارت حل مسئله به کمک اسباب بازی ها

 

اسباب بازی فروشی عروسک هدیه 35

برای سلامتی کودکان ؛ هنگام خرید اسباب بازی به رنگ آنها دقت کنید

 

اسباب بازی فروشی عروسک هدیه 46

برای کودکان دو ساله چه اسباب بازی هایی بخریم؟

 

 

 

 

منبع :www.toyinfo.ir (هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است )

 

 

 

 

نظر شما درباره این مطلب:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

صفحه اصلی / نمایشگاه اسباب بازی های ایرانی / فعالان بازار / فروشگاه اسباب بازی/ سفارش آگهی / تماس با ما

 

 

 

 

 

فعالان ثبت شده : 213 مورد

 

مشخصات خود را اینجا ثبت کنید

 

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی های ایرانی , تولید اسباب بازی , عروسک , تبلیغات اسباببازی , تولید کنندگان ایرانی اسباببازی

اسباب بازی فروشی , عروسک , دانلود رایگان فایل های مفید برای کودکان , هدیه جشن تولد کودک , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , فروش اسباب بازی , اسباب بازی - دانلود رایگان برای کودکان

اسباببازی فروشی , تبلیغ در بازار اسباب بازی , معرفی اسباب بازی های ایرانی , معرفی فعالان بازار اسباب بازی , فروشگاه اسباب بازی , نمایشگاه اسباب بازی , آگهی های اسباببازی , در بازار اسباب بازی دیده می شوید

اسباببازی فروشی , فروشگاه اسباب بازی , اسباب بازی استاندارد , ,ایمنی اسباب بازی , اسباب بازی - استانداردهای ملی اسباب بازی در ایران

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , فروشگاه اسباب بازی , فروش اسباب بازی , اسباب بازی و حل جدول سودوکو

 

>

 

اسباب بازی ,اسباب بازی فروشی , سایت بازار اسباب بازی , هر فروشنده اسباب بازی باید بداند , نکانتی در مورد فروشندگی اسباب بازی , فروش اسباب بازی , فروشندگان اسباب بازی

اسباب بازی , عروسک , تولید اسباب بازی , اسباببازی فروشی , عروسک فروشی , اسباب بازی ایرانی , اسباب بازی خارجی

اسباب بازی , اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , کارگاه تولید عروسک

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی , هدیه تولد کودک ,

اسباب بازی , تولید صنعتی اسباب بازی , اسباب بازی های پلاستیکی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک

اسباب بازی فروشی , هدیه , کودک , عروسک فروشی , دانلود رایگان کتاب ساخت ماشین های اسباب بازی چوبی

اسباب بازی فروشی , هدیه , عروسک , اسباب بازی و نکات فروشندگی 1

اسباببازی فروشی , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , اسباب بازی- محل تبلیغ شما

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , اسباب بازی و تبلیغ هدفمند