اسباب بازی فروشی , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , اسباب بازی , بازار اسباب بازی

به بازار اسباب بازی خوش آمدید

 

 

 

 

 

 

 

کدام اسباب بازی ها به راه رفتن کودکان کمک می کنند ؟

 

 

 

 

کودکان نوپا بسیار پر انرژی هستند و دوست دارند محیط اطرافشان را کشف کنند. آنها عاشق کشیدن، هل دادن، ضربه زدن، پرت کردن و ریخت و پاش هستند.
کودکان نوپا اولین قدم های خود را بین 12 تا 15 ماهگی برمی دارند . بلند شدن، ایستادن و قدم برداشتن به قدری برای کودکان لذت بخش است که هزار بار هم که زمین بخورند باز بلند می شوند و راه می افتند. استقلال در راه رفتن و رسیدن به وسایلی که کنجکاویشان را تحریک می کند به علاوه کشف توانایی های جدیدشان در حرکت ، همه و همه پایه های اولیه اعتماد به نفس آنها را تقویت می کند.
درست در همین زمان است که والدین باید به ایمنی خانه ،آشپزخانه و حتی اتاق کودک نگاه دوباره ای بیاندازند و وسایل نوک تیز ، برنده و مواد شیمیایی را که ممکن است به کودک آسیب برساند ، از دسترس او خارج کنند تا وی با خیال آسوده تری به آزمون و خطا بپردازد.

 


روروئک ها از جمله وسایلی هستند که معمولا در خرید سیسمونی جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند و خانواده ها به تناسب مبلغی که برای این کار کنار گذاشته اند به خرید مارک ها و جنس های مختلف آن اقدام می کنند تا وقتی کودک شروع به راه رفتن کرد از آنها استفاده کند. برخی از خانواده ها داشتن روروئک را مثل پستانک برای بچه ها لازم می دانند و می خواهند به کمک آن به راه افتادن سریع تر بچه ها کمک کنند.

 

آیا روروئک ها به راه افتادن کودکان کمک می کنند؟

کودکان 6 تا 12 ماهه انگیزه زیادی برای حرکت دارند. والدین نیز از تماشای جنب و جوش کودک دلبندشان لذت می برند و می خواهند هر طور شده سریعتر به راه افتادن او کمک کنند. تاثیر روروئک ها روی راه افتادن سریعتر کودکان، یکی ازموضوعاتی بود که بین سال های 1994تا 2000 مباحث داغی را راه انداخت و مخالفان و موافقان زیادی پیدا کرد .
اما حقیقت این است که تحقیقات سال های اخیر واقعیت های نگران کننده ای را در اختیار والدین قرار داده و نشان داده است که استفاده زود هنگام از واکرها می تواند زمان نشستن، خزیدن و راه افتادن کودکان را به تاخیر بیاندازد. همچنین روند رشد ذهنی و حرکتی کودکان را نیز کندتر می کند. کودکانی که از روروئک استفاده می کنند در مقایسه با کودکانی که به طور خودجوش راه رفتن را تمرین می کنند، یک ماه دیرتر راه می افتند.

 


وقتی کودک در یک روروئک قرار می گیرد، به طور تصادفی دست و پا های خود را حرکت می دهد و نمی تواند رابطه حرکت دادن پاها و حرکت روروک را درک کند. بعلاوه لگن نیز وزن و فشار زیادی را تحمل می کند.

 

 

برای راه رفتن کودک هیچ تکیه گاهی مطمئن تر از دستان والدین و توجه آنان وجود ندارد

 

آکادمی اطفال آمریکا استفاده از روروئک ها را توصیه نمی کند چرا که هم کودک را از راه افتادن مستقل دلسرد می کند و هم خطرات زیادی را برای او ایجاد می کند.

آسیب به سر، شکستگی استخوان، سوختگی، شکستگی دندان، گیر کردن انگشتان دست و پا و صدمات جبران ناپذیر دیگر از جمله مواردی هستند که اورژانس ها، به علت استفاده از روروئک ها گزارش کرده اند.
بعلاوه برخی از پدر و مادرها برای اینکه به کارهای خود رسیدگی کنند، فرزند خود را برای امنیت بیشتر داخل روروئک قرار می دهند در حالی که این کار احتمال سقوط کودک از پله ها، دسترسی کودک به مواد شیمیایی، داغ و . . . را افزایش می دهد.
بررسی های دانشگاه دوبلین نشان دهنده این حقیقت است که هر 24 ساعتی که کودک از واکر استفاده می کند 3.3 روز یادگیریش به تاخیر می افتد . به علاوه نشستن کودک در روروئک بیشتر از 15 دقیقه ، روی ستون فقرات، لگن ، استخوان ها و تاندوم آشیل صدمات زیادی ایجاد می کند.

 

نسل جدید روروئک های ایمن

با این وجود 75 در صد از والدین در کشورهای مختلف برای کودکان نوپای خود از روروئک استفاده می کنند. به همین دلیل از اوایل سال 2000 کلیه تولید کنندگان روروئک موظف شدند استانداردهای جدید تصویب شده را اجرا کنند که یکی از آنها قرار دادن ترمز در بدنه روروئک ها بود. اما متاسفانه با وجود تمام هشدارها، برخی از والدین روروئک های دست دوم یا ارزان قیمتی می خرند که فاقد استاندارد و ایمنی کافی هستند.

اما نسل جدیدی از روروئک ها به نام exersaucer  با استانداردهایی تعریف شده اند که امکان استفاده کوتاه مدت و ایمن را برای کودکان مهیا کرده اند. این روروئک ها با داشتن تکیه گاه مناسب، و قابلیت تنظیم صندلی، امکان قرار دادن کف پا ها بر روی زمین را فراهم کرده اند تا در نهایت ران های کودک موازی هم قرار بگیرند و فشاری روی لگن و ستون فقرات ایجاد نشود. مدت زمان استاندارد استفاده از این روروئک ها 15 دقیقه در روز تعیین شده است.

 

چه وسیله ای به افزایش مهارت های حرکتی و راه رفتن کودک کمک می کند؟

واکرها یکی از مناسب ترین اسباب بازی های کوکان نوپاست که در دسته اسباب بازی های کشیدنی و هل دادنی قرار می گیرند.

 

 

اغلب پزشکان ،این وسیله را برای کودکانی که راه رفتن را آموخته اند و می توانند به طور مستقل راه بروند توصیه می کنند . چرا که واکرها قابلیت هماهنگی حرکتی کودک را به طور شگفت انگیزی افزایش می دهند و تا 5 سالگی می توانند کودک را به خوبی سرگرم کنند.

 

 

واکرها برای کودکانی که راه رفتن را آموخته و برای ایستادن نیاز به تکیه گاه خاصی ندارند مناسب است

 

 

برخی از کارشناسان و تولید کنندگان اسباب بازی، واکرها را بهترین وسیله برای آموزش راه رفتن می دانند. البته فیزیوتراپ ها معتقدند برای تسریع راه افتادن کودکان باید تحرک و قدم برداشتن را در آنها تشویق کرد .
کودکانی که هنوز آمادگی ایستادن مستقل را پیدا نکرده اند باید در حضور والدین و به طور نشسته با لوازم جانبی واکرها نظیر مکعبها، عروسک ها و چرخ دنده ها بازی کنند. 
واکرهایی که شبیه اتومبیل، موتور، جاروبرقی، ماشین چمن زنی و . . . طراحی شده اندبا تحریک تخیل کودک آنها را وارد دنیای واقعی می کنند. استفاده به هنگام و درست از واکرها می تواند تعادل و هماهنگی حرکتی، قدرت بدنی و اعتماد به نفس کودک را افزایش دهد.
پزشکان بر این باورند که کودکان می توانند به طور روزانه بین 120 تا 180 دقیقه – در فواصل زمانی مختلف- از این وسیله استفاده کنند.
برخی از انواع واکرها قابلیت جمع شدن و باز شدن را دارند و این فرصت را به خانواده ها می دهند که در مواقع غیر لازم آنها را جمع کنند و از فضای خانه بیشتر استفاده کنند.

 


قرار دادن چرخ دنده های رنگی برای تقویت و هماهنگی عضلات و چشم، گذاشتن لگن برای دست شویی کردن کودک، تعبیه صندلی یا پایی برای نشستن یا ایستادن کودک روی آن، گذاشتن دکمه های موزیکال  و . . . از جمله امکانات برخی از این واکرهاست. جالب است که بدانیم، آهنگ های گذاشته شده روی برخی از این واکرها به 60 ملودی می رسد. این تعداد موزیک می تواند تاثیر مثبتی روی تحریک حس شنوایی و شاد کردن کودک داشته باشد و او را با اصوات مختلف آشنا کند.
وسایل جنبی واکرها با توجه به نیازهای مختلف مقطع سنی 15 ماه تا 4سال طراحی شده است. بنابراین می تواند پاسخگوی خوبی برای سرگرم کردن مفید و هیجان انگیزکودکان در یکی از حساس ترین مقاطع رشد آنها باشد.

 

ایمنی در واکرها

چرخ های زیر واکر با هل دادن کودک به راحتی به حرکت در می آید و اگر کودک نتواند با حرکت آن هماهنگ شود، امکان افتادن او افزایش می یابد. بنابراین باید توجه داشت که این وسیله را می توان با اطمینان در اختیار کودکانی قرار داد که توانایی چمباتمه زدن، ایستادن و گام برداشتن هماهنگ و استفاده درست از اسباب بازی هایشان را داشته باشند.

 

 

منبع :www.toyinfo.ir (هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است )

 

مطالب مرتبط :

----------------------------------------------------------------------------------------------------

اسباب بازی -اسباب بازی فروشی-مرکز اسباب بازی تهران -اسباب بازی فروشی معتبر - بهترین اسباب بازی فروش - هدیه جشن تولد کودک

آموزش مهارت حل مسئله به کمک اسباب بازی ها

 

اسباب بازی -فروشگاه اسباب بازی- اسباب بازی فروشی در تهران - خرید اسباب بازی - فروش اسباب بازی -کودک و اسباب بازی

10 فایده شگفت انگیز اسباب بازی های موزیکال برای کودکان

 

اسباب بازی , اسباب بازی فروشی ,اسباب بازی فروشی معتبر - فروشگاه اسباب بازی ,فروش اسباب بازی ,اسباب بازی ایرانی , تولید اسباب بازی در ایران

ده نکته مهم که هنگام خرید اسباب بازی باید به آنها توجه کرد

 

 

نظر شما درباره این مطلب:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

صفحه اصلی / نمایشگاه اسباب بازی های ایرانی / فعالان بازار / فروشگاه اسباب بازی/ سفارش آگهی / تماس با ما

 

 

 

 

 

فعالان ثبت شده : 213 مورد

 

مشخصات خود را اینجا ثبت کنید

 

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی های ایرانی , تولید اسباب بازی , عروسک , تبلیغات اسباببازی , تولید کنندگان ایرانی اسباببازی

اسباب بازی فروشی , عروسک , دانلود رایگان فایل های مفید برای کودکان , هدیه جشن تولد کودک , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , فروش اسباب بازی , اسباب بازی - دانلود رایگان برای کودکان

اسباببازی فروشی , تبلیغ در بازار اسباب بازی , معرفی اسباب بازی های ایرانی , معرفی فعالان بازار اسباب بازی , فروشگاه اسباب بازی , نمایشگاه اسباب بازی , آگهی های اسباببازی , در بازار اسباب بازی دیده می شوید

اسباببازی فروشی , فروشگاه اسباب بازی , اسباب بازی استاندارد , ,ایمنی اسباب بازی , اسباب بازی - استانداردهای ملی اسباب بازی در ایران

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , فروشگاه اسباب بازی , فروش اسباب بازی , اسباب بازی و حل جدول سودوکو

 

>

 

اسباب بازی ,اسباب بازی فروشی , سایت بازار اسباب بازی , هر فروشنده اسباب بازی باید بداند , نکانتی در مورد فروشندگی اسباب بازی , فروش اسباب بازی , فروشندگان اسباب بازی

اسباب بازی , عروسک , تولید اسباب بازی , اسباببازی فروشی , عروسک فروشی , اسباب بازی ایرانی , اسباب بازی خارجی

اسباب بازی , اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , کارگاه تولید عروسک

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی , هدیه تولد کودک ,

اسباب بازی , تولید صنعتی اسباب بازی , اسباب بازی های پلاستیکی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک

اسباب بازی فروشی , هدیه , کودک , عروسک فروشی , دانلود رایگان کتاب ساخت ماشین های اسباب بازی چوبی

اسباب بازی فروشی , هدیه , عروسک , اسباب بازی و نکات فروشندگی 1

اسباببازی فروشی , فروشگاه اینترنتی اسباب بازی , اسباب بازی- محل تبلیغ شما

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , اسباب بازی و تبلیغ هدفمند