وبلاگ » مقالات صنعت اسباب بازی » اتحادیه مستقل اسباب-بازی

خرید آسان و مطمئن از فروشگاه اینترنتی بازار اسباب بازی

جای خالی اتحادیه مستقل اسباب بازی

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی گفت: اتحادیه مستقل اسباب‌بازی نداریم و بخش اسباب‌بازی‌های وارداتی با خرازی‌ها و اسباب بازی‌های داخلی با اتحادیه پلاستیک است!

محسن حموله در گفتگو با خبرنگار مهر به ضرورت شکل گیری یک اتحادیه یا انجمن صنفی مستقل برای اسباب بازی اشاره و بیان کرد: مساله مهمی‌ که باید به آن توجه شود این است که ما در کشور اتحادیه مستقل اسباب‌بازی نداریم تا پیگیر حق و حقوق تولیدکنندگان حتی فروشندگان و واردکنندگان اسباب بازی باشد به این معنی که بخش اسباب‌بازی‌های وارداتی با خرازی‌ها و اسباب بازی‌های داخلی با اتحادیه پلاستیک و نایلون است.

 

درخواستی که ۱۹ ساله شد!

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی با اشاره به این که لزوم شکل گیری یک اتحادیه مستقل، ۱۹ سال پیش مطرح شده گفت: پس از شکل گیری شورای نظارت بر اسباب بازی، موضوعی که در نخستین جلسه مطرح شده ومورد بررسی قرار گرفته تشکیل اتحادیه مستقل بوده؛ از این رو دبیر شورا ، در آن زمان مکاتباتی را با وزارت بازرگانی وقت داشته اما از آن زمان تاکنون اتفاقی نیفتاده است.

حموله به این که بیش از ۴۰۰ فروشگاه اسباب بازی در شهر تهران وجود دارد، اشاره و بیان کرد: قانون امور صنفی به این مساله اشاره می‌کند که اگر ۳۰۰ واحد صنفی در یک حوزه فعالیت کنند، باید اتحادیه مستقلی شکل بگیرد اما هنوز اسباب بازی، انجمن صنفی مستقلی ندارد. حتی انجمن خرازی‌ها بخشی را به طور تخصصی به واردکنندگان اسباب بازی اختصاص نداده یا اتحادیه پلاستیک و نایلون ساختمان مستقلی را برای طراحان اسباب بازی در نظر نگرفته یا تولیدکنندگان اسباب بازی های چوبی و مقوایی نمی دانند باید به کجا مراجعه کنند.

 

قاچاق یکی از مهمترین مشکلات حوزه اسباب‌بازی

او قاچاق را یکی از مهمترین مشکلات در حوزه بازار اسباب‌بازی دانست و افزود: این مساله هم به ضرر تولیدکنندگان و هم به ضرر واردکنندگانی است که قوانین و استانداردها را رعایت و از مبادی قانونی، اسباب بازی وارد می‌کنند و اگر اتحادیه مستقل اسباب بازی شکل بگیرد، تا اندازه‌ای می تواند به کمرنگ شدن مشکلات و موانع قانونی در این زمینه کمک کند.

حموله در پاسخ به این که شورای نظارت بر اسباب بازی در زمینه مبارزه با قاچاق اسباب بازی چه کرده و با نهادهای مرتبط چه تعاملی داشته است گفت: شورای نظارت بر اسباب بازی، نزدیک به ۱۹ سال است که شکل گرفته و به جرات می‌توان گفت که در بحث قانون‌گذاری و تدوین دستورالعمل، قوانین محکم و خوبی وجود دارد اما چند عامل باید دست به دست هم بدهند تا از ورود اسباب بازی ممنوعه خودداری شود. یکی از این عوامل این است که وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه یک کارشناس هنری، وزارت صنعت معدن و تجارت (بخش صنعت و بازرگانی)، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، دو کارشناس روانشناس کودک و فرهنگی از علوم، تحقیقات و فناوری، صداوسیما و اتحادیه صنف پلاستیک و نایلون اعضای شورای نظارت بر اسباب‌بازی هستند و انتظار ما این است که همه این وزارت‌خانه‌ها و نهادهای مرتبط به ما در مبارزه با قاچاق کمک کنند.

منبع : خبرگزاری مهر – زهره نیلی / ۱۱ مهر ۱۳۹۶

خرید آسان و مطمئن از فروشگاه اینترنتی بازار اسباب بازی
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
مشتریان گرامی : سفارشات ثبت شده شهرستان تا قبل از ساعت 12 ظهر ، همان روز به اداره پست تحویل داده می شوند