مشتريان گرامی : کلیه اسباب بازی های فروشگاه ، در انبار شرکت موجود بوده و پس از تایید سلامت ظاهری و عملکرد آنها توسط کارشناسان مجرب ، ارسال می شوند

اسباب بازی تخیلی به تصویر سازی ذهنی کودک کمک می کند و به او اجازه می دهد تا

تاج اسباب بازی

فواید شگفت انگیز اسباب بازی هایی که تخیل کودک را پرورش می دهند 

بازی های تخیلی به بازی هایی گفته می شود که کودکان در آن نقش بازی می کنند و از تجربیات مختلفی که برایشان روی داده هنگام بازی استفاده می کنند .
بازی ها و اسباب بازی هایی که تخیل کودکان را به پرواز در می آورد ، موجب رشد سلامتی کودکان می شود

 

اسباب بازی تخیلی ,عروسک , اسباب بازی فروشی , فروشگاه اسباب بازی

 

سیمونه سیکرن محققی است که در مورد تاثیر بازی های تخیلی روی نوزادان و کودکان نوپا تحقیق می کند ، او معتقد است: کودکانی که از تصورات خود در بازی استفاده می کنند، خلاق تر هستند ، در مدرسه عملکرد بهتری دارند و از مهارت حل مسئله به خوبی استفاده می کنند .
همچنین ، کارشناسان بر این باورند اسباب بازی هایی که زمینه بازی های تخیلی را فراهم می کنند ، مهارت های ضروری زندگی نظیر رشد اجتماعی، مهارت های زبان آموزی و احساسات و . . . را هم پرورش می دهند.

 

پنج فایده اسباب بازی های پرورش دهنده تخیل

۱-اسباب بازی تخیلی باعث رشد اجتماعی کودک

هنگامی که کودکان در بازی های تخیلی شرکت می کنند ، به طور فعال با نقش های اجتماعی زندگی می کنند.
دکتر کاترین نیلسن-هوت ، سخنگو و محقق رشد کودک ، می گوید: “بازی های تخیلی بیشترین تاثیر را در توسعه مهارت های کلیدی زندگی خصوصا رشد اجتماعی دارد. برخورداری از رشد مناسب اجتماعی برای بازی کردن موفق بچه ها با همسالانشان ضروری است . کودک در جریان بازی های تخیلی خود تعامل ، همکاری و سازگاری را یاد می گیرد.”
اسباب بازی های خلاق نیز کودکان را به شرکت در فعالیت های اجتماعی تشویق می کند . به طوریکه وینبرگ بر ارزش بازی کردن با عروسک ها و شخصیت های اسباب بازی ( بتمن، راپونزل، . . . ) تاکید می کند و می گوید :
این نوع اسباب بازی ها کودکان را تشویق می کند تا ضمن تعامل با مخاطبان ، احساسات مختلف را تجربه کنند و با مهارت های سازنده تر ارتباط برقرار کنند . چون در نظر کودکان ، عروسک ها جان داشته و شخصیت مستقلی به عنوان مخاطب دارند .

بچه ها نیز یاد می گیرند با یکدیگر مکالمات مفید داشته باشند ، آنها ضمن صحبت کردن با عروسک هایشان حالت های مختلفی به چهره خود می دهند و واکنش های متفاوتی در برخورد با عروسک هایشان نشان می دهند . در این بازی ها هر کودکی می تواند قهرمان زندگی خود باشد فقط کافی است تصور کند .

اسباب بازی تخیلی، باعث رشد مهارت های حل مسئله می شود

۲-رشد مهارت های زبان به کمک اسباب بازی تخیلی

کودکان می توانند واژگان خود را گسترش داده و آزادانه از کلمات مختلف استفاده کنند. آنها در بازی های خلاق خود کلمات مختلف را می آزمایند و بدون اینکه ترسی داشته باشند، شروع به درک آن می کنند. کودکان با درک معنی و مفهوم کلمات شروع به داستان پردازی و سازمان دهی بازی های خود می کنند.

 

 

تاج اسباب بازی

در نظر کودکان ، عروسک ها جان داشته و شخصیت مستقلی به عنوان مخاطب دارند

اسباب بازی مناسب برای خردسالان

۳-تاثیر اسباب بازی در رشد احساسات و هیجان ها

اسباب بازی تخیلی به تصویر سازی ذهنی کودک کمک می کند و به او اجازه می دهد تا احساسات مثبت و منفی خود را بیان کند . همچنین یاد می گیرد که احساسات دشوار خود و دوستانش را بهتر درک کند .

۴-اسباب بازی عامل رشد مهارت های جسمی

کودکان تخیلات خود را به صورت شفاهی و غیرفعال بیان می کنند. آنها برای رسیدن به این هدف از عضلات و حواس خود استفاده می کنند. کار با مواد هنری مانند مداد رنگی، قیچی، نقاشی و خمیر بازی، مهارت های حرکتی خوب و هماهنگی دست و چشم را تقویت می کنند. برای تحریک مهارت های حرکتی شما می توانید آنها را به بازی هایی نظیر نقاشی دیواری ، چادر بازی و یا بازی های ورزشی نظیر گلف …. تشویق کنید.

 

اسباب بازی تخیلی , عروسک و اسباب بازی , فروشگاه اسباب بازی ,

 

۵-اسباب بازی و پرورش مهارت های تفکر

بازی های آزاد و تخیلی، باعث رشد مهارت های حل مسئله شده، به فرآیند تفکر بال و پر می دهند . به طوری که ایده های خلاق را افزایش داده و در رفتارهای کودک هنگام برخورد با مسائل مختلف تاثیر می گذارند .
برای مثال نقش بازی کردن ، بچه ها را در موقعیت جدیدی قرار می دهد تا مهارت حل مسئله را بیشتر به کار گیرند . وقتی دو کودک می خواهند یک نقش را داشته باشند، یا زمانی که می خواهند تخت خوابی برای عروسک شان پیدا کنند ، نمونه ای از موقعیت هایی است که کودک را به تفکر بیشتر سوق می دهند .

 

منبع : https://toyinfo.ir ( استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع و درج عبارت https://toyinfo.ir بلامانع است )

4 دیدگاه

 1. baran 2019/08/26 پاسخ

  دقیقا همینطوره،از این جور مقاله ها بیشتر بذارید.

 2. مادر بهاره 2018/10/29 پاسخ

  بچه ها بعد از سه سالگی با هر اسباب بازی ای که آنها را به تصور و تجسم سوق می ده لذت می برن
  حتی اگه یه چوب خشک باشه براش تبدیل به عصای جادوگری می شه

 3. کریمیان 2018/10/07 پاسخ

  مرسی مقاله الهام بخشی بود

 4. عزیزی 2018/10/04 پاسخ

  بعد از ۸ سالگی هم بچه ها می تونن بازی های تخیلی داشته باشن
  به رشد تفکر منطقیشون آسیبی نمی زنه

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *