وبلاگ » مقالات » گفتگو با تولید کننده عروسک فرشته آسمانی

خرید آسان و مطمئن از فروشگاه اینترنتی بازار اسباب بازی

تولید عروسک محبوب که همراه سختی های دیگران باشد انگیزه ای شد برای زندگی دوباره من . . .

تاج اسباب بازی

گفتگو با تولید کننده عروسک محبوب فرشته آسمانی

برای بیشتر مردم فکر کردن به اسباب بازی تنها یک سرگرمی است. اما کسانی که به طور حرفه ای در این صنعت فعال هستند می دانند که تولید یک عروسک محبوب برای کودکان و نوجوانان نه تنها یک سرگرمی نیست بلکه موضوعی فراتر از تولید یک محصول است ؛ محصولی که می تواند ضمن بازی ، دنیایی از امید و آرامش را نیز به همراه خود هدیه کند .

” گلوریا مکا Gloria Mecca “تولید کننده عروسک فرشته آسمانی یکی از کسانی است که این حقیقت را به خوبی تجربه کرده است. در ادامه ماجرای ورود او به دنیای اسباب بازی را با هم دنبال می کنیم.

کودک و اسباب بازی , فروشگاه اسباب بازی , عروسک هدیه تولد

لطفا در مورد سابقه تحصیلی و شغلی خودتان برایمان توضیح دهید؟

من در دهه ۱۹۶۰ در شهر نیویورک به دانشکده حقوق رفتم و به عنوان وکیل یک شرکت حقوقی در وال استریت مشغول کار شدم . اما بعد از اینکه ازدواج کردم به مدت ده سال به خانه داری و بزرگ کردن فرزندانم پرداختم . چرا که فکر می کنم ، مادر بودن مهمترین شغل یک زن است و هیچ چیز مهمتر از کودکان در دنیا وجود ندارد.

آیا فکر می کردید زمانی تولید کننده محصولات مرتبط با کودکان باشید؟ اصلا چنین ذهنیتی را نداشتم . تا زمانی که به طور تصادفی کتابی پیرامون ” آموزش خواندن به کودکان ” را خریدیم. این کتاب توسط یک مادر نوشته شده بود و به همه کسانی که می گفتند امکان ندارد کودکان در سه سالگی بتوانند خواندن را یاد بگیرند اثبات کرده بود که این کار شدنی است . همانطور که برای من اتفاق افتاد و هر سه فرزندم از سه سالگی خواندن را شروع کردند. البته منظور من این نیست که کتاب هشتاد روز دور دنیا را دست گرفتند و شروع به خواندن کردند ، بلکه شروع کردیم به خواندن کلمات روی بسته بندی شیر، عنوان کتاب های قصه و . . .

زمانی که معلمان فرزندانم از خواندن آنها شگفت زده می شدند از من می پرسیدند چطور توانستی اینکار را بکنی؟

و من برای آنها توضیح می دادم که وقتی از روش مناسبی استفاده کنید و آموزش را به یک بازی و سرگرمی تبدیل کنید یادگیری بسیار آسانتر می شود . همان زمان مادرانی هم بودند که فکر می کردند من با این کارم به فرزندانم صدمه می زنم.

مسئولین مدرسه از من خواستند به طور داوطلبانه به بچه های پیش دبستان خواندن را با روش خودم بیاموزم و من با این کار به طور بسیار اتفاقی وارد دنیای کودکان شدم . اما هرگز فکرش را هم نمی کردم روزی برسد که برایشان عروسک تولید کنم.

 

وقتی آموزش را به یک بازی و سرگرمی تبدیل کنید یادگیری بسیار آسانتر می شود


 

ایده تولید این عروسکها چطور به ذهن شما رسید؟

من یکی از فرزندانم را در یک حادثه تصادف از دست دادم و هر پدر و مادری که تجربه مرا داشته باشد می داند که من چه روزهای غم انگیزی را سپری کردم . هر جای خانه را که نگاه می کردم خاطره ای از او مقابلم شکل می گرفت و احساس می کردم جایی درون قلبم خالی شده . به قدری حال و روز بدی داشتم که نزدیکانم بابت از دست دادن سلامت جسمی و روحی من نگران شده بودند . بعد از ماه ها تصمیم گرفتم به مراقبه بپردازم و تمرکزم را دوباره به دست آورم . در یکی از جلسات مراقبه تصویر یک فرشته را دیدم .

تولید کننده اسباب بازی , تولید کننده عروسک , فروش عروسک , بازار اسباب بازی

از این تجربه به قدری آرامش گرفتم که به سرعت دست به کار شدم تا عین آن را بسازم. بالاخره بعد از چند هفته آزمون و خطا موفق شدم فرشته رویایی خودم را بسازم. اما وقتی آن را مقابلم قرار دادم، از خودم پرسیدم می خواهم با آن چه کنم؟ و فکر کردم چون زمان مدیتیشن این عروسک را دیده ام باید از آن برای هدف خاصی استفاده کنم.

اما جواب دادن به این سوال ابدا برای فردی چون من که غرق در غصه هایم بودم کار آسانی نبود. تا اینکه به این نتیجه رسیدم که وقتی این عروسک مرا آرامتر کرده است پس می تواند برای دیگران نیز مفید باشد.

تازه فهمیدم دیگران نیز ممکن است در زندگی با تجارب دردناکی مواجه شوند و نیاز به تسکین داشته باشند . با خودم فکر کردم کودکان کوچک چگونه دردها و ناراحتی های خود را تحمل می کنند؟ در یک لحظه به این نتیجه رسیدم که این فرشته های در آغوش گرفتنی می توانند همراه خوبی برای لحظات سخت کودکان و حتی بزرگسالان باشند . بنابراین تولید عروسکی که همراه سختی های دیگران باشد انگیزه ای شد برای زندگی دوباره من .

 

این عروسک ها برای چه گروه هایی مناسب است؟

این عروسک برای کودکانی که در بستر بیماری هستند، تحت آزار قرار گرفته اند، پدر و مادرشان را از دست داده اند، یا به یک دوست و همراه نزدیک نیازمند هستند مفید است . حتی کودکان در شرایط طبیعی نیز با بغل کردن این عروسک می توانند شادی و آرامش خودشان را با او تقسیم کنند.

نکته جالب درباره این عروسک ها این است که بعد از ورودشان به بازار ، از سوی بزرگسالان نیز مورد استقبال قرار گرفت و برخی از کودکان این عروسکها را برای مادربزرگ و پدربزرگ شان که در آسایشگاه ساالمندان بودند، سفارش می دادند.

کسانی که عزیزی را از دست داده بودند ، تمایل بیشتری برای خرید این عروسک ها داشتند .

خانمی را به یاد می آورم که با بغل کردن این عروسک برای خواهر از دست رفته اش مدتی اشک ریخت .

چرا برای این عروسک ها نام اختصاص تری انتخاب نکردید و آن را فرشته آسمانی نام نهادید؟

من نام خاصی را برای این عروسکها انتخاب نکردم چون معتقدم نام این فرشته از طرف کسی که همدم او می شود باید انتخاب شود . به همین دلیل روی بازوی این عروسک مکانی را برای نوشتن نام او در نظر گرفتم.

 

اسباب بازی ,فروشگاه اسباب بازی ,لگو , بازی فکری , پازل

 

چه مدت طول کشید تا ایده شما کاملا عملی شود؟

از زمانی که اولین نمونه این عروسک را ساختم تا زمان تولید صنعتی آن چیزی نزدیک ۷ سال طول کشید. تنها هزینه گلدوزی آن در ایالات متحده با هزینه تمام مواد اولیه دیگر آن برابری می کرد. از طرفی من نه پول کافی داشتم به چین سفر کنم و نه تجربه ای داشتم که چگونه با یک شرکت صنعتی قرارداد ببندم . بنابراین برای چند سال این عروسک در قفسه کتابخانه ماند.

اما یک شب زمانی که داشتم در باشگاه نزدیک محل سکونتم تنیس بازی می کردم ، دوست جدیدی پیدا کردم و صحبت های ما به جایی رسید که او شروع به صحبت درباره یکی از دوستان خود کرد که صاحب بخشی از یک کارخانه تولید اسباب بازی در چین بود و رفت و آمد زیادی به آنجا داشت.

شنیدن این جمله برای من به قدری هیجان انگیز بود که تا چند لحظه مات و مبهوت مانده بودم و چیزی که در آسمان ها دنبال آن می گشتم در زمین پیدا کرده بودم . آن هم درست در شرایطی که اصلا صحبتی درباره عروسکی که ساخته بودم نکرده بودم . همین آشنایی زمینه تولید این اسباب بازی را فراهم کرد.

اسباب بازی , عروسک پولیشی , اسباب بازی فروشی , ساخت عروسک , ساخت اسباب بازی

نخستن نمونه های تولید شده این عروسک ها چه زمانی وارد بازار شد ؟

اواخر سال ۲۰۰۸ اولین نمونه های این عروسک وارد بازار شد.

 

برای بازاریابی عروسک هایتان چه برنامه ای را دنبال کردید؟

من برای فروش این عروسک ها با موسسات غیر دولتی و NGO های زیادی صحبت کردم چرا که معمولا در این موسسات ثروتمندان زیادی رفت و آمد دارند و سالانه مبالغ زیاد را صرف کمک به کودکان و نیازمندان می نمایند.

 

برخورد مدیران موسسات NGO و خیریه با شما چطور بود؟

بعضی ها از پیشنهاد من خوشحال می شدند برخی هم آن را رد می کردند. مثلا مدیر یکی از این موسسات گفت: اگر چه مردم نیازمند، به غذا و سر پناه احتیاج مبرمی دارند اما نهایتا امید باعث می شود آنها برای زندگی بهتر تلاش کنند. به همین خاطر، از من خواست عروسک ها را به مرکز حمایت از کودکان خشونت دیده ارسال کنم.

اما همیشه همه چیز مطابق میل ما پیش نمی رود . مدیر یکی از این موسسات خیریه ضمن ملاقات با من از این ایده استقبال کرد و پیشنهاد کرد که محصولات تولیدی دو سال مرا پیشاپیش خریداری کند. اما این پیشنهاد هرگز واقعیت پیدا نکرد و او حتی یک نمونه عروسک هم نخرید.

به تازگی یکی از مراکز حمایت از کودکان فلوریدا نیز در خواست تازه ای برای من فرستاده است. آنها در نامه خود نوشته اند، بچه هایی که از خانه رانده می شوند، وسایل شخصی محدودی دارند که در چند تکه لباس و کیف و کتاب مدرسه شان خلاصه می شود، این عروسک ها می تواند برای این بچه ها جالب و دوست داشتنی باشد.

سال گذشته در یک مراسم خیریه در لس انجلس شرکت کردم در این مراسم کودکان مبتلا به سرطان و بیماری های نادر پوستی حضور داشتند که به طور غم انگیزی بر روی صندلی های چرخدار خود نشسته بودند و به مراسمی چشم دوخته بودند که چهره های مشهوری چون برد پیت، جیمز مارسدن، آدام سندلر و . . . حضور داشتند. در این مراسم نیز فرشته های آسمانی با استقبال کودکان مواجه شد.

کودک و عروسک , اسباب بازی کودک , اسباب بازی و آرامش کودک

 

مشتری های شما عمدتا چه کسانی هستند؟

علاوه بر موسسات و مراکز حمایتی کودکان، بازماندگانی که با غم از دست دادن عزیزان خود دست و پنجه نرم می کنند و با در آغوش گرفتن این عروسک ها احساس آرامش می کنند عمده مشتریان ما را تشکیل می دهند.

مراکز نگهداری از سالمندان نیز از جمله مراکزی است که با خرید این عروسک ها و اهداء آن به سالمندان قسمتی از مشتری های ما را تشکیل می دهند.

 

یعنی این عروسک ها از طرف سالمندان هم مورد استقبال قرار می گیرد؟

بله، یکی از این سالمندان به من می گفت: بسیاری از اوقات ، ما احساس می کنیم که فراموش شده ایم و فرزندانمان دیگر وقتی برای ملاقات با ما را ندارند، در آغوش گرفتن این عروسک ها به ما احساس امنیت و زندگی می دهد و با خودمان فکر می کنیم که هنوز هم قلبمان برای عشق ورزیدن زنده است. همین احساس امید ما را برای لذت بردن از زیبایی های زندگی دوچندان می کند.

آیا این عروسک ها از طرف والدین هم مورد پذیرش قرار گرفته ؟ بله در اجتماعاتی که والدین هم حضور دارند تجربیات خودشان را از این عروسک ها مطرح می کنند . خصوصا زمانی که والدین نمی توانند همراه کودک باشند و کودکان این عروسک ها را به شدت بغل می کنند و با خود به اتاق شیمی درمانی یا جاهای دیگر می برند.

یکی از والدین کودکان مبتلا به اوتیسم نزد من آمد و درخواست دریافت یک فرشته آسمانی با گلدوزی قرمز رنگ کرد.

او می گفت :خانواده او دارای دو دختر مبتلا به اوتیسم هستند که کل خانواده را درگیر کرده است . او امیدوار بود این عروسک ها بتوانند کمی این بچه ها را آرام تر کنند.

 

تولید و فروش این عروسک ها چه تاثیری روی شما داشته است؟

وقتی در همایش ها و برنامه های خیریه شرکت می کنم، با مسائل جالبی مواجه می شوم که درک خودم را نسبت به زندگی تحت تاثیر قرار می دهد. در یکی از برنامه های حمایت از کودکان بستری در بیمارستان پسر کوچکی که ماسک زده بود پیشم آمد و گفت : ممکنه من یک فرشته برای خواهرم بخرم تا زمانی که من از دنیا رفتم ، جای مرا برای خواهرم پر کند.

با وجودی که اشک در چشمانم حلقه زده بود و بی نهایت ناراحت شدم به این نتیجه رسیدم که روح یک کودک چقدر می تواند بزرگ و لطیف باشد که با وجود بیماری، به نبود خودش و ناراحتی خواهرش فکر کند.

 

بزرگ ترین دستاورد شما در صنعت اسباب بازی چه مسئله ای بوده است؟

در صنعت اسباب بازی به نیازهای گروهای ویژه توجه زیادی نمی شود و اغلب به کودکان کاملا سالم و نیازهای آنها پرداخته می شود .

من فکر می کنم همان طور که به تولید اسباب بازی های فکری نیاز داریم به تولید اسباب بازی های که احساسات کودکان را پرورش دهد و نیاز به امنیت آنها را برطرف کند نیز نیاز داریم .

به همین خاطر فکر می کنم این فرشته ها در زمان های سخت می توانند همراه کودک باشند به آنها آرامش بدهند، درد آنها را تسکین دهند و هم بازی و همدم تنهایی آنها باشند.

این کارکرد اسباب بازی ها تا کنون کمتر دیده شده بود و فکر می کنم فرشته های آسمانی با امید و انرژی مثبتی که دارند می توانند تاثیر مثبتی بر زندگی کودکان و حتی بزرگ تر هایی داشته باشند که روزهای سختی را طی می کنند.

 

چرا فکر می کنید این عروسک ها روی بچه ها تاثیر مثبتی دارد؟

در برنامه درمانی یکی از بیمارستانهای کودکان پرستاران به والدین توضیح می دهند که داشتن روحیه خوب چقدر بر فرآیند درمان تاثیر می گذارد. آنها فرشته های آسمانی را نه به عنوان یک عروسک بلکه به عنوان دوستی همراه و قدرتمند در اختیار این کودکان می گذارند و نتیجه همراهی این عروسک ها را در درمان بچه ها ثبت می کنند.

 

دوست دارید این عروسک چه پیامی را به مخاطبانش منتقل کند؟

ما باید به کودکانی که مورد آزار قرار گرفته اند، رها شده اند یا والدین خود را از دست داده اند نشان دهیم که دنیا مکان امنی هم می تواند باشد، زیبایی هم دارد، امید هم هست. . . تا آنها بدانند که در دنیا به حال خودشان تنها رها نشده اند . یک عروسک دوست داشتنی مثال خوبی برای پرورش این باور می تواند باشد.

معتقدم کوچک ترین اقدامات و کارهای ما اگر پشتوانه ای از یک باور قوی داشته باشند می توانند منجر به تغییرات بزرگی شوند و دنیای بهتری بسازند تنها اگر به آنها باور داشته باشیم، حتی اگر این وسیله کوچک تنها یک عروسک باشد.

منبع : https://www.toyinfo.ir ( استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و باذکر منبع بلامانع است )

خرید آسان و مطمئن از فروشگاه اینترنتی بازار اسباب بازی
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
شادی
شادی
مهمان
2018/06/13 11:30 ق.ظ

چقدر خوب . احساسات بچه ها رو درک کردن. واقعا کمک دلگرم کننده ای برای بچه های ضعیف یا بیمار می تونه باشه. آفرین

منصوره عراقی
منصوره عراقی
مهمان
2018/08/05 10:49 ق.ظ

عالیییی بود. من اگه یه عروسک طراحی کرده باشم، کجا می تونم ثبتش کنم، لطفا راهنمایی کنید

0
مشتریان گرامی : سلامت ظاهری و عملکرد کلیه کالاهای فروشگاه قبل از «ارسال کالا» ، تست و تایید می شوند