یکی از بهترین روش های کنترل خشم کودک به کارگیری هوشمندانه اسباب بازی ها است . اسباب بازی ها می توانند . . .

تاج اسباب بازی

۱۰ اسباب بازی که خشم کودک را کاهش می دهند

 

اسباب بازی , عروسک , خشم کودک و اسباب بازی

خشم یکی از ۱۵ هیجانی است که علاوه بر نشانه های کلامی و بدنی تاثیرات فیزیولوژیکی عمیقی بر بدن می گذارد. کودکان نیز در برخورد با بعضی از مسائل و رویدادها عصبانی می شوند و واکنش های مختلفی نظیر داد زدن، پا کوبیدن، پرتاب کردن اشیاء مختلف و کشیدن مو و . . . را از خود نشان می دهند.

از آنجا که دوری کردن از موقعیت های خشم آور امکان پذیر نیست بهتر است از همان کودکی با استفاده از روش های ساده ، مدیریت خشم و خود کنترلی را به کودکان بیاموزیم تا کودکی لذت بخش و آینده ای با آرامش تر را برایشان رقم بزنیم.یکی از بهترین روش های کنترل رفتار کودکان استفاده هوشمندانه از اسباب بازی است . اسباب بازی ها می توانند توجه کودک را از موضوع ناراحت کننده به مسئله ای خنثی یا هدفمند تغییر دهند و هیجانات منفی کودک را تخلیه کنند. در ادامه به برخی از این اسباب بازی ها که کاربرد بیشتری در کنترل و مهار خشم کودکان دارند، اشاره می کنیم. 

۱. عروسک های بادی

 اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , کنترل خشم کودک توسط اسباب بازی های بادی  این عروسک ها معمولا به اشکال حیوانات مختلف تولید می شوند، در مقابل ضربه ها حالت ارتجاعی دارند و از اسباب بازی های مناسب برای گروه های سنی بالای ۲ سال می باشند 
 

۲. خانه های عروسکی

اسباب بازی فروشی , اسباب بازی خانه عروسکی انواع خانه عروسکی که معمولا نمایی کوچک شده از یک منزل مسکونی هستند، دارای عروسک های کوچک و سایر لوازم منزل می باشند که کودک را در موقعیت نقش آفرینی قرار می دهند . با دقت کردن به دیالوگ های کودک با عروسک ها کاملا می توان از درونیات و دل مشغولی های کودک با خبر شد.     
 

۳. عروسک های حیوانات

این عروسک ها که به صورت حیوانات اهلی، وحشی، آبزیان و . . . تهیه شده علاوه بر افزایش دانش کودکان درباره جانوران، باعث تخیله هیجانات آنها در جریان یک شکار ( حمله یک شیر به یک گوسفند) می شود و فکر کودک را آرام آرام درگیر محیط هایی نظیر جنگل و مزرعه می کند.اسباب بازی فروشی , اسباب بازی عروسک حیوانات , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک    

۴. دارت مغناطیسی

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , اسباب بازی دارت این بازی علاوه بر تقویت فرآیند هدفگذاری در کودکان و هماهنگی عضلات دست و چشم ، زمینه پرتاب کردن هدفمند را برای کودک ایجاد می کند و در واقع نوعی تصفیه ( جایگزینی) برای رفتارهای پرخاشگرانه کودک نظیر پرتاب کردن فراهم می کند.   

۵. خمیر بازی و گل بازی

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , خمیر بازی و انگشتان کودک در این بازی ها انگشتان کودک برای ساخت یک طرح یا شکل به کار گرفته می شود و علاوه بر آرام کردن کودک مهارت های مربوط به سمت راست مغز را تقویت می کند.   

۶. اسلحه های فومی و ژله ای و آب پاش

با وجودی که برخی از والدین مخالف این دسته از اسباب بازی ها هستند، اما نمونه های بی خطر آن برای تخلیه هیجانی و افزایش تحرک کودکان توصیه می شود. خصوصا اسلحه های آب پاش که فضای بسیار شاد و پر نشاطی را برای تابستان های کودکان فراهم می کند.اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک , اسباب بازی آبپاش , کودک و آبپاش   
  

۷. کنترل خشم کودک با حباب سازهای ساده

اسباب بازی فروشی , هدیه , هدیه تولد , کودک و هدیه تولد , اسباب بازی حباب ساز , کودک و حباب ساز اسباب بازی این اسباب بازی های ارزان و کارآمد با تمرکز بر تنفس و شمرده کردن آن ، برای آرام کردن کودکان عصبانی بسیار مفید می باشد، خصوصا اینکه می توان از کودکان خواست حباب های تولید شده را بترکانند و با این کار احساسات منفی خود را تخلیه کنند. 
  

۸. انواع اسباب بازی های توپی

این دسته از اسباب بازی ها از تور دروازه و توپ نرم و سبک فوتبال تا پرتاب کردنی های انگشتی را شامل میشود که با در نظر گرفتن مهارت های رشدی و توانمندی ها و علایق کودکان قابل استفاده می باشد. 

۹. طبل و بلز

ایجاد سر و صدا هم برای برخی از کودکان جذاب است خصوصا کودکانی که تمایل دارند هنگام عصبانیت سر و صدا کنند و داد و فریاد راه بیندازند . آنها با این اسباب بازی های پر سر و صدا می توانند به نحو مثبت تری به چشم بیایند.اسباب بازی فروشی , اسباب بازی های صدار دار , هدیه تولد برای کودک , طبل اسباب بازی  

۱۰. اسباب بازی های بیرون از منزل

پارک هایی که دارای تاب، سرسره و وسایل بازی ایمن هستند نیز می توانند انرژی زیاد کودکان را در خلال بازی آزاد کرده و آنها را آرام تر و منطقی تر کنند.البته زمانی این اسباب بازی ها می توانند برای کنترل خشم کودک مفید باشند که توسط والدین به خوبی هدایت شده و از نظر کلامی و رفتاری سرنخ های لازم برای آرامش کودک به آنها داده شود .برای مثال وقتی کودکی در حال پا کوبیدن است می توانیم به او بگوییم به نظرت اگر این توپه رو شوت کنی تا کجا می ره  بعد با کمک کودک چند روزنامه باطله را به صورت توپ مچاله کنیم و به او بدهیم تا پرتاب کند.نحوه دعوت کودک به مشارکت در بازی و یا تشویق و کنجکاو کردن او به بازی های انفرادی و گروهی از جمله این تدابیر هستند.منبع : https://toyinfo.ir (استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر کامل منبع بلامانع است  )

7
دیدگاه شما

avatar
7 رشته نظرات
0 پاسخ های رشته‌ای
0 دنبال کنندگان
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین رشته نظر
toyinfo 21
ویرایشگر
toyinfo 21

اکثر بچه ها به سرو صدا علاقمندندواز این طریق ،تخلیه هیجان وانرژی میشند.اگه امکان داره بابت ترس ونداشتن اعتماد به نفس بچه ها هم مقاله ای بگذارید.ممنون ،متشکر

زمانی
مهمان
زمانی

عالی بود اول باید به بچه ها آگاهی داد تا احساسشون رو بشناسن بعد هم کمکشون کنیم تا اون رو مدیریت کنن. اسباببازی ها بهترین ابزاره چون باهاش بازی می کنن و بهشون علاقه دارن. واقعا اسباببازی ها می تونن نقش کمکی رو برای ما داشته باشن تا غیر مستقیم به بچه ها کنترل خشم رو یاد بدیم.

سرزمین مادری
مهمان
سرزمین مادری

اسباب بازی بادی باعث نمی شه بچه رفتار پرخاشگریش تقویت بشه
پسر من خیلی از ضربه زدن به وال بادیش لذت می بره، اما کلا آرومه
نگرانم از زد و خورد خوشش بیاد
می شه لطفا نظر شما رو بدونم
منتظر پاسخ شما از ایمیلم هستم

فردوس
مهمان
فردوس

بازی با گل و شن و خمیر خیلی موثره، کلا به بچه ها آرامش می ده

یاسین
مهمان
یاسین

چقدر جالب. حرف زدن با عروسک ها هم به تخلیه خشم بچه هاوکمک می کنه، خصوصا وقتی عصبانیت و خشمشون رو به عروسکشون فرافکنی می کنن

جوجه کوچولو
مهمان
جوجه کوچولو

وای این طبل ها که آدم رو دیوانه می کنه صداش خیلی زیاده ، عروسک بادی ها خوبن

زاده مهر
مهمان
زاده مهر

من امتحان کردم وقتی بچه ها عصبانی می شن حباب ساز و طبل به تخیله هیجانات منفیشون خیلی کمک می کنه . ممنون

بدون جایزه
5% تخفیف
بدون جایزه
10% تخفیف
بدون جایزه
15% تخفیف
بدون جایزه
20% تخفیف
با استفاده از گردونه زیر کوپن تخفیف جایزه بگیر

ایمیلت رو وارد کن و گردونه را بچرخون.

قوانین و مقررات

  • در صورت برنده شدن ، کوپن به ایمیلی که ثبت کرده اید ارسال می شود
  • کوپن ها یکبار مصرف و دارای محدودیت زمانی می باشند
  • شما فقط یکبار مجاز به چرخش گردونه با هر ایمیل هستید
  • هنگام استفاده از کوپن ، هزینه حمل مطابق فرآیند معمول سایت محاسبه می شود