وبلاگ » مقالات والدین و مربیان » بهترین اسباب بازی های موثر بر خوشبینی کودکان

خرید آسان و مطمئن از فروشگاه اینترنتی بازار اسباب بازی

 بهترین اسباب بازی که کودک را خوشبین تر می کند

یک گروه از بهترین اسباب بازی ها آنهایی هستند که به  رشد مهارت خوشبینی کودک کمک می کند . خوش بینی یکی از ویژگی های فردی است که کمیت و کیفیت زندگی ما را عمیقا تحت تاثیر خود قرار می دهد. افراد خوش بین در زمینه کاری موفق تر از هم رده های خود هستند، سلامت بیشتری دارند، طول عمرشان بیشتر است و تصمیمات بهتری برای زندگی خود می گیرند

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , عروسک فروشی , اسباب بازی و کودک شاد

مارتین سلیگمن پدر روانشناسی مثبت گرا و استاد روانشناسی دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید:

” خوش بینی را هم می‌توان آموخت. همانگونه که بدبینی آموخته می‌شود. “

بنابراین، اکتسابی بودن خوش بینی این فرصت را در اختیار پدر و مادرها می گذارد تا شرایطی را فراهم کنند که کودکان تحلیل ها، جمله بندی ها و نتیجه گیری های خود را با نگرش مثبت و خوش بینانه تری بیان کنند و باورها و اعتقادات خود را بر پایه خوش بینی شکل دهند. بعضی از بهترین اسباب بازی ها به خاطر ماهیت آموزشی خاصی که در طراحی و تولیدشان به کار رفته، در شکل گیری خوش بینی کودکان نقش پر رنگی ایفا می کنند.

یک اسباب بازی خوب به واسطه آموزش غیر مستقیم ، تحلیل ها و سوگیری کودک را به سمت باورهای مثبت و انعطاف پذیر سوق می دهد و با دور کردن او از تفکرات خشک و قالبی ، زمینه خوش بینی کودک را فراهم می کند

بهترین اسباب بازی ها که نتایج متفاوتی را ایجاد می کنند

اسباب بازی های این گروه شکل پذیری فوق العاده ای دارند . بنابراین آرام آرام کودک را به این نتیجه می رسانند که روش های مختلف بازی می تواند، نتایج متفاوتی را ایجاد کند. بنابراین ذهن آنها قابلیت انعطاف در برابر نتایج مختلف را به دست می آورد. در چنین شرایطی کودکان توانایی انتخاب و تحلیل نتایج را پیدا می کنند.  کم کم متوجه می شوند ،  عمل آنها است که نتیجه متفاوتی را ایجاد می کند. پس با تغییر روش بازی می توانند نتیجه متفاوتی را بگیرند.

روش های مختلف بازی می تواند، نتایج متفاوتی را ایجاد کند.

از طرفی بچه ها به مرور روی این وسایل تسلط پیدا می کنند. بنابراین خیلی زود می توانند بیاموزند که نسبت به امور دیگر و حتی کل فرآیند زندگی خودشان هم تسلط دارند. این مسلط بودن به بهترین اسباب بازی ها ، پایه های فکری خوش بینی را در آنها ایجاد می کند.

چند گروه از این اسباب بازی ها عبارتند از :

چیدنی ها ؛ بهترین اسباب بازی برای کودکان خردسال

نظیر انواع قطعات و بلوک و آجره های چوبی و پلاستیکی که قابلیت چیده شدن روی یکدیگر را دارند. این قطعات دارای انواع مختلف ساده، آموزشی و پیشرفته هستند که مناسب با سن و توانایی های کودکان باید انتخاب شوند. 

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , عروسک فروشی , اسباب بازی چیدنی

دومینوها یکی از بهترین اسباب بازی ها

این گروه دارای قطعات چوبی یا پلاستیکی متعدد و رنگارنگی است . این قطعات با فاصله های مشخصی از هم چیده می شوند تا با افتادن یک قطعه قطعات دیگر نیز واژگون شوند. بهتر است برای پرورش خلاقیت کودکان ماشین های دومینو چین را از داخل جعبه برداریم تا بچه با دست به چیدن قطعات اقدام کند.

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , عروسک فروشی , اسباب بازی دومینو<

شکل دادنی ها 

نظیر خمیر نان یا خمیر های بازی بهداشتی یا شن هایی که از نظر بهداشتی تایید شده هستند. این اسباب بازی ها برای تجسم بصری و هویت بخشیدن به طرح های کودکان از تاثیر فوق العاده ا ی برخوردارند.

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , عروسک فروشی , اسباب بازی شکل دادنی

چفت شدنی ها

این گروه از اسباب بازی ها دارای قطعاتی با اندازه و شکل های مختلف هستند و تنوع زیادی در بازار دارند.به عنوان مثال پازل و لگو آسان نمونه ای از این اسباب بازی ها هستند . بنا به سلیقه کودک می توان یکی از انواع آن را خریداری کرد.

ساختنی برای کودکان

پیچ و مهره ای ها

پیچ و مهره ای ها بهترین اسباب بازی برای استفاده از انگشتان دست کودک است . زیرا در هنگام استفاده از این وسایل کودک مهارت بیشتری در استفاده از انگشتان خود پیدا می کند. قطعات این اسباب بازی ها طوری طراحی شده که با پیچ و مهره می توان طرح های خلاق و زیبایی ساخت .  اما تنوع بالای ساخت آنها برای کودکان از جذابیت زیادی برخوردار است

اسباب بازی فروشی , هدیه تولد کودک , عروسک فروشی , اسباب بازی های پیچ و مهره ای

انواع لگو

شرکت های مختلفی اقدام به طراحی آجره هایی به شکل اسباب بازی لگو در اندازه های مختلف کرده اند .این قطعات از انواع ساده تا پیچیده آن در بازار وجود دارد.

لگو ساخت ماشین

مگنت ها و . . . بهترین اسباب بازی برای درک فضایی کودکان

این قطعات مغناطیسی از گلوله ها و میله هایی تشکیل شده اند. از کنار هم قرار دادن آنها می توان اشکال سه بعدی مختلفی را ساخت

لگو مگنت

منبع :https://toyinfo.ir(هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است )

خرید آسان و مطمئن از فروشگاه اینترنتی بازار اسباب بازی
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
جاناتان
جاناتان
مهمان
2018/09/28 2:35 ب.ظ

برای بچه های نوپا چه اسباب بازی هایی در این زمینه تو بازار هست
می شه چند مورد معرفی کنین

حسن
حسن
مهمان
2018/08/15 5:32 ق.ظ

عالی

0
مشتریان گرامی : سفارشات ثبت شده شهرستان تا قبل از ساعت 12 ظهر ، همان روز به اداره پست تحویل داده می شوند