مشتريان گرامی : جهت اطمینان بیشتر ، پس از ثبت سفارش ، سلامت ظاهری و عملکرد کالاها تست و سپس ارسال می شوند
مقالات والدین و مربیان روش خلاقانه طراحی عروسک و اسباب-بازی های کیتی

شرکت سانیرو با تاکید بر مفاهیم فرهنگی خود در انتخاب شعار، روش بازاریابی و طراحی شخصیت، مشتریان خود را . . . 

روش خلاقانه طراحی عروسک و اسباب بازی های کیتی

 

کارآفرینان بزرگ همواره به اتکای اندیشه های هوشمندانه خود توانسته اند در بازارهای جهانی چون الماس بدرخشند و دل و دیده مشتریان را تصاحب کنند

یکی از این اندیشه های آرمانی متعلق به «شینتارو تسوجی» مدیر عامل و بنیانگذار شرکت سانیرو است شرکتی که با به کارگیری مفاهیم و ارزش های فرهنگی ژاپن، توانست گام بزرگ و ماندگاری را در بازاریابی اجتماعی بردارد و فرآیند ارزش آفرینی فرهنگی** را به اوج خود برساند. اما چگونگی این تحول بزرگ و سودآور روند جذابی دارد که در این مقاله به چگونگی شکل گیری و سمت و سوی فعالیت های آن خواهیم پرداخت

 

ارزش افزوده ای که فروش محصولات را افزایش داد

شینتارو تسوجی در سال ۱۹۶۰ شغل دولتی خود را ترک کرد و به عنوان یک کارآفرین با سرمایه ای بالغ بر یک میلیون ین فروش محصولات ابریشمی را آغاز کرد. دو سال بعد به فروش صندل های پلاستیکی روی آورد و متوجه شد، کشیدن گل های زیبا روی صندل ها فروش آنها را به طور چشمگیری افزایش می دهد

بنابراین چند کاریکاتوریست استخدام کرد تا برایش شخصیت های زیبا و دوست داشتنی طراحی کنند. او از این طرح ها روی محصولات مختلف استفاده کرد و به این ترتیب با خلق یک ارزش افزوده برای محصولات خود، مزیت رقابتی جدیدی ایجاد کرد که او را به سمت تبدیل شدن به یک سوپر برند ژاپنی سوق داد

 

اسباب بازی , عروسک سازی , هدیه تولد کودکان , طراحی عروسک , طراحی اسباب بازی , فروشگاه اسباب بازی سانیرو

 

فروش بیشتر محصولات زیر چتر شخصیت ها

با موفقیت آمیز بودن روند تغییرات اعمال شده روی محصولات، در سال ۱۹۷۳ شرکت سانیرو ( sanrio) به معنی -رودخانه مقدس - رسماً تأسیس شد .

این شرکت ژاپنی که محصولات مختلفی نظیر لوازم التحریر، کیف ، کفش و اسباب بازی تولید می کند، روی تمام محصولاتش از شخصیت های طراحی شده خود مثل کیتی ، ملودی ، کرپی و . . . استفاده می کند.

هلو کیتی یکی از مشهورترین این طرح هاست که از روی آن ، اسباب بازی های پر فروشی در ژاپن، چین و اروپا ساخته شده است 

 

  اسباب بازی فروشی , اسباب بازی , عروسک , عروسک فروشی , هدیه , هدیه تولد , هدیه تولد کودک , مجموعه محصولات سانیرو

 

نیمی از درآمدزایی سانیرو از فروش برند تامین می شود

سانیرو با فروش مجوز استفاده از شخصیت های خود به شرکت های دیگر ، درآمد زیادی به دست آورده و در بین شرکت هایی که مجوز استفاده از برند خود را واگذار می کنند،  رتبه ششم جهانی را در سال ۲۰۱۲  دارد.

این شرکت به خاطر پایبندی به ارزش های اخلاقی و تعهد نسبت به سلامت انسانها اجازه استفاده از شخصیت های خود روی مشروبات الکلی، اسلحه ، مواد مخدر و سیگار را به هیچ قیمتی واگذار نمی کند.

 

شعاری که چشم اندازهای سانیرو را شکل داد

شعار سانیرو " یک هدیه کوچک، یک لبخند بزرگ " است .

این جمله بیشتر از اینکه یک شعار جذاب باشد به مقیاسی برای طراحی چشم اندازها و برنامه های آتی شرکت تبدیل شد. تا جایی که طراحی و تولید هدایای کوچک و فروشگاه های مرتبط با آن یکی از شاخه های درآمدزایی سانیرو محسوب می شود.

کارشناسان بازاریابی این شرکت معتقدند هدیه دادن، کارکردهای عاطفی و اجتماعی زیادی دارد و از مشتریان می خواهند تا از جادوی نهفته در این چهار کلمه استفاده کنند.مدیر روابط عمومی سانیرو می گوید:

هدیه دادن به کسی که هدیه می دهد حس بخشندگی می دهد و در مقابل کسی که هدیه را دریافت می کند، از اینکه مورد توجه قرار گرفته خوشحال می شود. این احساسات مثبت به قدری ارزشمند است که پول اندکی که صرف خرید هدیه می شود، ناچیز به نظر می رسد.

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , عروسک کیتی , هدیه کوچک , هدیه تولد , شعار محصولات اسباب بازی سانیرو

اگرچه کسب جایزه "بهترین برند با اخلاق" از گروه meelinge سوئد، یکی از بازتاب های جهانی عمل به این شعار بوده است، اما ماهیت این شعار نشان دهنده تاثیر پذیری عمیق مدیران سانیرو، از فرهنگ سنتی ژاپن است. فرهنگی که به  ارزش های انسانی و ارتباطات اجتماعی توجه ویژه ای دارد.

 

۴۵۰ شخصیت خلق شد تا یکی ستاره شود

یکی از استراتژی های بازاریابی این شرکت برای حفظ جایگاه رقابتی خود، خلق شخصیّت های تازه است. به طوری که تاکنون بالغ بر ۴۵۰ شخصیت در این شرکت طراحی شده که my melody،  cinnmorolltwinstars ،   kero   kuromi جزء آنهاست.

هلوکیتی مشهورترین شخصیت سانیرو است که در سال ۱۹۷۴ برای اولین بار طراحی شد و تا به امروز فروش بی نظیری در جهان داشته، به طوری که نیمی از درآمد سالیانه شرکت را تضمین می کند.

Brown و Cony از طرح های جدید سانیرو هستند که اخیرا طرفداران زیادی را در ژاپن به دست آورده اند.

 

خرگوشی که جنجال آفرید

اسباب بازی فروشی , عروسک , اسباب بازی , هدیه تولد , عروسک فروشی , می فی از شخصیت های عروسکی سانیرودر اوت ۲۰۱۰ شرکت mercisbv به نمایندگی از دیک بیرنا بر ضد سانیرو اعلام شکایت کرد. آنها ادعا کردند طراحان سانیرو از می فی (خرگوش طراحی شده آنها) الگو برداری کرده اند . به دنبال این ادعا، بازاریابی سانیرو در بلژیک، لوکزامبرگ و هلند تا حصول به نتیجه نهایی ممنوع شد.

تا اینکه پس از سونامی و زمین لرزه مارس ۲۰۱۱ شرکت سانیرو و mercies خارج از دادگاه، باهم به توافق رسیدند و هزینه های دادرسی را به قربانیان زلزله اهدا کردند. این حرکت تاثیر عمیقی بر هوارداران این شرکت گذاشت.

 

درباره هلو کیتی و موفقیت های آن بیشتر بدانید

یکی از پر فروش ترین طرح های سانیرو، مربوط به هلو کیتی است. این شخصیت زیبا و دوست داشتنی علاوه بر تسخیر کشورهای آسیایی، غرفه ثابتی را در فروشگاه های اروپایی و آمریکایی از آن خود کرده است . بی تردید ایده های هوشمندانه زیادی باعث درآمدزایی این کسب و کار ارزش آفرین شده که در مقاله بعد به برخی از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد .

 

سانیرو در یک نگاه

تسوجی اکنون در آستانه ۸۶ سالگی  با همفکری پسرش شرکت را اداره می کند.

مجموعه دارایی های این شرکت به  ۴۲۵/۹۷ میلیون ین می رسد و تعداد کارمندان آن ۷۶۶ نفر است.

یکی از مجلل ترین فروشگاه های سانیرو در میدان تایمز شهر نیویورک قرار دارد.

سانیرو در ادامه فعالیت های خود، دو پارک تفریحی در توکیو و اوتیا احداث کرد.

 درهای اولین رستوران رسمی سانیرو ،در هاوایی به روی هواداران گشوده شد.

بخش بازی های دیجیتال این شرکت در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد.

این شرکت از سال ۱۹۸۴ همکاری  با یونیسف را آغاز کرد و بخشی از برنامه های اجتماعی خود را به حمایت از کودکان اوتیسم اختصاص داد.

محصولات برند سانیرو در ۱۲ هزار فروشگاه زنجیره ای و ۸۵ فروشگاه تخصصی به فروش می رسد.

اسباب بازی فروشی , عروسک , اسباب بازی , عروسک فروشی , هدیه , هدیه کودک , هدیه تولد کودک , خانه عروسکی اسباب بازی هلو کیتی

 


**ارزش آفرینی فرهنگی یکی از راهبردهای بازاریابی اجتماعی است که نیازهای مختلف خرده فرهنگ ها را در ارائه خدمات و محصولات در نظر می گیرد.

منبع :www.toyinfo.ir (استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و باذکر منبع بلامانع است )

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات