مشتريان گرامی : جهت اطمینان بیشتر ، پس از ثبت سفارش ، سلامت ظاهری و عملکرد کالاها تست و سپس ارسال می شوند
مقالات صنعت اسباب بازی گردش مالی بازار اسباب-بازی چقدر است ؟

پس از آمريكا، كشورهاي ژاپن، چين، بريتانيا و فرانسه داراي بزرگ‌ترين بازارهاي اسباب‌بازي در جهان هستند

گردش مالی بازار اسباب بازی چقدر است ؟

 وقتی انجمن بين‌المللي توليدكنندگان اسباب‌بازي

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک, اسباب بازی , هدیه چندي قبل گردش مالي اين صنعت در سال ۲۰۱۱ را حدود ۸۵ ميليارد دلار اعلام كرد خيلي‌ها از اين رقم سرگيجه‌آور متعجب شدندگرفته تا دارو را با گردش مالي بيش از ۶۰۰ ميليارد دلار در سال، سودده‌ترين صنعت در عرصه بين‌المللي معرفي كرد

كارشناسان فعاليت‌هايي چون قاچاق انسان، بهره‌كشي جنسي، دارو، جنگ‌افزار و قاچاق مواد مخدر را در زمره سودده‌ترين فعاليت‌ها در عرصه بين‌المللي مي‌دانند هرچند برآورد درآمد و گردش مالي اغلب اين فعاليت‌ها به دليل غير قانوني بودن ممكن نيست. در سال‌هاي اخير صنعت اسباب‌بازي هم به جمع صنايع با درآمد و گردش مالي بالا پيوسته است. گروه NPD ، از موسسات معتبر تحقيق بازار سال گذشته ميلادي با اشاره به افزايش توليد اسباب‌بازي در كشورهاي شرق آسيا نسبت به ادامه رشد اين صنعت در سال‌هاي آتي ابراز اميدواري كرده بود صنعت اسباب‌بازي در ‌سال‌هاي اخير تحولاتي چشمگير را پشت سر گذاشته است. شركت‌ها به سمت توليد محصولات با فناوري بالا متمايل شده‌اند كه سود بالاتري دارد. بيشتر توليدكننده‌ها تلاش دارند به فناوري توليد محصولات خاص دست پيدا كنند و محصولات ساده ديگر مشتري چنداني ندارد. برخي كارشناسان اصرار دارند بازي‌هاي رايانه‌اي و محصولات سمعي و بصري سرگرم‌كننده را هم در مقوله اسباب‌بازي بگنجانند، اما آمارهاي ارائه شده از سوي انجمن بين‌المللي توليدكنندگان اسباب‌بازي اين موضوع را قبول ندارد و نگاه سنتي و قديمي به اسباب‌بازي‌ها همچنان پا برجاست.

بازارهاي بزرگ

ايالات‌متحده با داشتن بازاري ۲۲ ميليارددلاري در زمره مهم‌ترين و بزرگ‌ترين بازارهاي اسباب‌بازي در جهان است.

پس از آمريكا، كشورهاي ژاپن، چين، بريتانيا و فرانسه داراي بزرگ‌ترين بازارهاي اسباب‌بازي در جهان هستند و مردم اين كشورها به مراتب بيشتر از سايرين اسباب‌بازي مي‌خرند. اين به آن معناست كه بخش اعظم بازار اسباب‌بازي در اين كشورها متمركز شده است. آسيا با داشتن بيشترين جمعيت در بين قاره‌هاي جهان، ۲۵درصد بازار اسباب‌بازي را داراست. نرخ بالاي زادوولد و به تبع آن جمعيت قابل توجه كودكان موجب شده بازار اسباب‌بازي در اين كشورها بالاترين رشد را داشته باشد و گمان مي‌رود بازار اسباب‌بازي آسيا در آينده‌اي نزديك بازار اروپا و آمريكاي‌شمالي را پشت سر بگذارد.

اما بيشترين رشد بازار در اين بخش مربوط به اقتصادهاي نوظهور يعني برزيل، روسيه، چين و هند است كه به طور ميانگين رشد سالانه بازار اسباب‌بازي‌شان به ۱۳درصد بالغ مي‌شود.مشكلات اقتصادي موجب شده بازار اسباب‌بازي در اتحاديه‌اروپا كه زماني داراي ۳۲درصد بازار جهاني بود به ۲۸درصد از مجموع بازار جهاني برسد.

اسباب بازی فروشی , عروسک فروشی , هدیه تولد کودک, عروسک , بازار اسباب بازی , پيش‌بيني‌ها مي‌گويد با وجود كاهش نرخ زاد و ولد در مقياس جهاني گردش مالي صنعت اسباب‌بازي به دليل بالا رفتن قيمت‌ها و توجه بيشتر خانواده‌ها به نياز بچه‌ها كاهش نخواهد يافت. با وجود وخامت اوضاع اقتصاد جهاني، اسبا‌ب‌بازي همچنان يكي از اقلام اصلي خريد براي كودكان در كشورهاي توسعه‌يافته و در حال توسعه باقي خواهد ماند.

غول های اسباب بازی ساز

حدس‌زدن اين كه كدام كشور بزرگ‌ترين توليدكننده اسباب‌بازي در جهان است، كار آساني نيست اگر وفور اسباب‌بازي‌هاي چيني در بازار موجب شده تصور كنيد سرزمين چشم‌بادامي‌ها بزرگ‌ترين توليدكننده اسباب‌بازي در جهان است در اشتباه هستيد

چين به‌واسطه در اختيار داشتن نيروي كار ارزان و ارزي كه توسط دولت كنترل مي‌شود و نرخ برابري آن با ساير ارزها پايين نگاه داشته مي‌شود، بزرگ‌ترين توليدكننده اسباب‌بازي در جهان از حيث كميت است شركت‌هاي اسباب‌بازي چيني سال گذشته ميلادي در مجموع حدود ۱۳ ميليارد دلار اسباب‌بازي توليد كردند

در همان سال صادرات اسباب‌بازي از چين به ۱۰.۵ ميليارد دلار بالغ شد كه بخش اعظم آن روانه بازارهاي اروپا و آمريكاي‌شمالي شد. درست است كه چين بزرگ‌ترين صادركننده اسباب‌بازي دنياست، اما وقتي پاي اعداد و ارقام در بين باشد ايالات‌متحده در جايگاه بزرگ‌ترين توليدكننده اسباب‌بازي دنيا قرار مي‌گيرد. اين كشور خاستگاه بزرگ‌ترين شركت‌هاي توليدكننده اسباب‌بازي دنياست. ماتل و هاسبرو به عنوان اولين و دومين شركت بزرگ اسباب‌بازي دنيا با گردش مالي ۶.۵ و ۴.۲ ميليارد دلار در سال، مليت آمريكايي دارند. در بين ۱۰ شركت برتر اسباب‌بازي‌ساز دنيا حتي نام يك شركت چيني هم به چشم نمي‌خورد. به عبارت ساده‌تر چيني‌ها توليدكننده اسباب‌بازي‌هاي ارزان و بي‌كيفيت هستند ، در حالي كه شركت‌هاي بزرگ اين صنعت به توليد محصولات پيشرفته و با كيفيت مشغولند.

چشم‌انداز آينده

بررسي وضع فعاليت ۱۰ شركت بزرگ اسباب‌بازي دنيا به‌تنهايي مي‌تواند نشانگر چشم‌انداز اين صنعت در آينده باشد. تقريبا همه اين شركت‌ها توليدكننده محصولات با فناوري بالا هستند و نوآوري در آنها حول محور توليد محصولات داراي فناوري بالا دور مي‌زند.

توليدات اين شركت‌ها به شكلي از فناوري‌هاي نوين الهام گرفته‌اند. به عنوان مثال ماتل كه بزرگ‌ترين اسباب‌بازي‌ساز دنياست در كنار عروسك‌هاي باربي (محصولي كه توليدش در انحصار اين شركت است) طيفي از محصولاتي مانند انواع اسباب‌بازي‌هاي رباتي و نمونه اسباب‌بازي قهرمانان كارتوني را نيز مي‌سازد. با توجه به تغيير نگاه جهاني به ايالات‌متحده به عنوان بزرگ‌ترين ابرقدرت دنيا باعث شده عبارت «MADE IN USA » ديگر مولفه خيلي مهمي براي خريداران نباشد.

منبع : برگزیده از جام جم آنلاین

0 0 رای
رأی دهی به مقاله
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
جعفری
مهمان
2018-08-10 6:04 ق.ظ

اسباب بازی واقعا در آمریکا و اروپا تبدیل به صنعت شده و درآمدزایی بالایی دارد